FreshEst tutvustab Berliinis Eesti disaini

05. oktoober, 2012

484637_353927384687884_487940965_nEesti Disainikeskuse algatatud ekspordiprojekt FreshEst tutvustab järgmisel kolmapäeval, 10. oktoobril Berliinis Eesti disainerite põhjamaist ja värsket loomingut. FreshEsti kaubamärk koondab enda alla kvaliteetse Eesti disaini, tutvustades seda linnades üle Euroopa.

“Tegu on projektiga, mille eesmärk on leida Eesti disainerite loomingule uusi müügikanaleid. Oleme oma ürituse suunanud kohalikele disainiäridele ja meediale, kaasates kohapealseid koostööpartnereid. Seega püüame läheneda mõnevõrra teistmoodi kui tavapäraselt  messidel ärikontaktide leidmine käib. Eesti disainerite loomingu hulgas on sedavõrd palju põnevaid ja ekspordivõimelisi tooteid, et oleme oma südameasjaks seadnud nende tutvustamise välisriikides,” kommenteeris FreshEst projektijuht Sirli Nõmm.

Esimesel FreshEst üritusel Berliinis 10. oktroobril esitlevad oma loomingut viis: pesudisainer Kriss Soonik, äsja Noore Disaineri SÄSI auhinnaga pärjatud high-tech-lahendusi kasutav tekstiilidisainer Kärt Ojavee, värske NORR11 laureaat tekstiilidisainer Mare Kelpman, rõivadisainer Kristina Viirpalu ning MOOKI vaibakollektsioonide loojad Annike Laigo ja Merilin Kruusel.

FreshEst on seadnud eesmärgiks kujuneda head Eesti disaini tutvustavaks kaubamärgiks, aidates disaineritel oma loomingule üle maailma müügikanaleid leida. “Hetkel käivad läbirääkimised järgmise ürituse korraldamiseks Hamburgis aastal 2013,” lisas Nõmm.

Vaata lisaks https://www.facebook.com/FreshEstFocus