GALERII: CBC eGovernance Solutions poolfinaal

09. oktoober, 2017

„Loovad idufirmad saavad toetada igat sektorit,“ ütles Creative Business Cup asutaja ja tegevjuht Rasmus Wiinstedt  Tsherning CBC eGovernance Solutions poolfinaali avades.

Eest e-valitsemise akadeemia juhatuse liige Hannes Astok selgitas, miks on vaja avalikke e-teenuseid ja kuidas riigid neid ellu kutsuda saavad. „Digitaalsed elemendid ei tööta ilma analoogseteta.  Igasuguseid e-teenuseid peavad toetama seadusandlus, muutuste juhtimise oskus,  tahe neid ellu viia ja neid peab juhtima  jätkusuutlik organisatsioon,“ rääkis ta. Digitaalsed allkirjad ja muud lahendused võimaldavad kodanikele rohkem vaba aega – ei kulu aega, et füüsiliselt kuhugi kohale sõita.

„Kui riigil on andmed minu kohta olemas, miks peaksin neid mitu korda esitama või tegema seda mingis büroos?“ tõi Astok välja e-teenuste olulisuse.

„McKinsey andmetel kasutavad riigid oma IT potentsiaalist ainult ca 12%. Teadmised annavad sinu tegevusele jõu,“ rõhutas e-visionäär Linnar Viik. Tema sõnul ülehindame tihti ideed ja alahindame selle elluviimist. „Uue idee leidmisel on tähtsaim mõelda, kes ja kuidas selle ellu viib. Tuleb meeles pidada, et üks lahendus ei sobi kõigile, arvesse tuleb võtta nt kultuurilisi religioosseid jms mõjusid,“ rääkis ta.

Fotod: Jana Laigo

« kohta 4 »