GameFoundersi kolmas hooaeg algas taas ilma Eesti meeskondadeta

23. september, 2013

Gamefounders logo4GameFounders tõi juba kolmandat korda lubavad mänguarendajad Tallinna Teadusparki Tehnopol ettevõtteid arendama. Ligi saja esitatud avalduse seast ei osutunud valituks ükski Eesti meeskond.

 

Mänguvaldkonnas nime teinud GameFounders on esimene ärikiirendi Euroopas, mis tegeleb ainult mänguvaldkonna alustavate ettevõtjatega. Kolmandat korda Eestisse toodud mänguarendajate hulgas on meeskondi USAst, Soomest, Gruusiast, Indiast, Pakistanist, Mehhikost, Leedust ja Ukrainast. Ettevõtted tuunivad Eestis oma mänge, ärimudeleid ning loovad kohale tulnud mentoritega vajalikke kontakte.

Eesti mänguarendajad esitasid küll GameFoundersile mõned taotlused, kuid paraku valituks ei osutunud keegi. “Kahjuks ei ole Eestist hetkel veel piisavalt häid meeskondi kandideerinud ja seetõttu korraldame ka avatud üritusi, kus eestlased saaksid meie mentoritega suhelda,” selgitab GameFoundersi kaasasutaja Kadri Ugand. “Näiteks on 20.-22. septembril toimumas IGDA GameDev, kuhu ootame Eesti meeskondi oma mänge rahvusvaheliste ekspertide abil arendama.”

GameFoundersi eelmistest voorudest tulnud ettevõtted on sõlminud kirjastuslepinguid Eestis, Prantusmaal, USAs ja Itaalias. Tänaseks on avaldatud 1 mäng ning lähikuudel on kavas avaldada veel 5 mängu.

GameFounders on esimene Euroopas asuv ärikiirendi, mis tegeleb ainult mänguvaldkonna ettevõtjatega. Kiirendi, mida rahastab EAS Startup Estonia programm, pakub alustavatele ettevõtjatele algkapitali kõrval ka tipptasemel mentoreid, partnerluskokkuleppeid ja ligipääsu ülemaailmsele kontaktvõrgustikule. EAS Startup Estonia programm on ellu kutsutud selleks, et tugevdada ja arendada idufirmade ökosüsteemi Eestis. Programmitegevuste käigus luuakse idufirmadele uusi võimalusi kohapeal areneda ja võimalusi kiireks rahvusvahelistumiseks läbi kommertsialiseerimisprotsesside. Startup Estonia programmi kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu fondist.