Garage48 ootab nädalavahetuseks arendama riistvaralisi ning praktilisi loomeprojekte

17. detsember, 2013

garage48 logo7.-9. veeburaril 2014 toimub sihtasutuse Garage48, Tartu Ülikooli ning Eesti Kunstiakadeemia eestvedamisel tehnoloogiliste lahenduste arendusnädalavahetus, mille eesmärgiks on 48 tunni jooksul arendada riistvaralisi ning praktilisi loomeprojekte ideedest kuni prototüüpideni.

Tegemist on ainulaadse üritusega, sest koos töötama on oodatud elektroonika, mehhatroonika ning tarkvara insenere arhidektide, kunstnike, tootedisainerite ja turundajatega. „Sellise teema ning seltskonnaga arendusnädalavahetust pole varem Baltikumis korraldatud. Kuid me usume, et väga erinevate oskuste ja teadmistega inimeste koos töötamine toob ka unikaalseid tulemusi,” selgitab ürituse eestvedaja Priit Salumaa.

Kui varem on Garage48 nädalavahetuste raames arendatud enamasti veebi- või mobiilirakendusi, siis viimasel ajal on sagenenud meeskonnad, kes tahavad luua ka käega katsutavaid asju. „Oleme näinud ürituste raames inimesi hea meelega töötamas nii robotite kui elektroonika prototüüpimise komplektidega. Sellest sündiski idee korraldada üritus fookusega just riistvaralistel ja loomingulitel lahendustel,” kommenteerib Salumaa miks just selline teema valiti.

Garage48 formaat on lihtne: reedel saavad kõik, olenemata taustast või oskustest, oma projektiideid kaasosalistele esitleda ja meeskonnad moodustatakse kohapeal olenevalt sellest, kellele milline idee meeldib. Seejärel algab mentorite juhendamisel võidujooks ajaga, et pühapäevaks toimiv prototüüp valmis saada ja pühapäevasel lõpuüritusel teistele demoda.

„Sellest tuleb tõeliselt vinge nädalavahetus, kus inimesed saavad töötada hullumeelsete ideede kallal ja teostada midagi lahedat ja käega katsutavat.”

Registreerimine üritusele on juba avatud! Registreerimine ja rohkem infot http://garage48.org/hardware/registration