Garage48 valiti IKT-sektori aasta tegijaks

03. mai, 2011

altEesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) valis aasta tegijaks 2010 sihtasutuse Garage48. Tegemist on ürituste sarjaga, kus 48 tunni jooksul aidatakse algajatel ettevõtjatel koostada ideest ärimudel ning esimene tootenäidis. Tiitli aasta tegu 2010 pälvis kogu Eesti IT-sektor valutu ülemineku eest eurole. Aasta Idee 2010 auhinna sai Arengufondi algatatud ning haridussektori ja erialaliitude ühiste jõupingutustega käivitatud IT Akadeemia.

ITL-i tegevjuhi Jüri Jõema sõnul on Garage48 väga hästi käima läinud infotehnoloogia ideede inkubaator. „Garage48 on koht, kus saavad kokku esmapilgu utoopiliste ideedega noored ning ettevõtluse köögipoolega juba kursis olevad kogenud tegijad. Tekkinud sünergia on andnud vägagi perspektiivseid tulemusi,” ütles Jõema.

ITL-i president Taavi Kotka hinnangul oli Eesti üleminek eurole suur infotehnoloogiline väljakutse, mis lahendati edukalt. „Eurole üleminek oli mastaapseim IT-projekt Eestis viimastel aastatel. Tavakodanikule jäi see märkamatuks, kuid kuue kuu jooksul puutus selle teemaga kokku enamus Eesti IKT sektorist. Ning hoolimata juttudest „magavast tiigrist” näitas valutu uuele rahale üleminek Eesti IT-spetsialistide tugevat taset ja koostöövõimet,” ütles Kotka.

„Juba aastaid oleme kuulnud ja kuulutanud muret Eesti IKT-spetsialistide nappuse üle. Ning otsinud viise, kuidas tagada nii kitsamalt IT-firmadele kui ka laiemalt kogu Eesti majandusele vajalik inseneride järelkasv. Loodame, et pole enam kaugel aeg, kus saaksime IT Akadeemiale väljastada ka auhinna Aasta Tegu. Aga suurte tegude ees käivad julged ideed ja täna tahaksime tunnustada just neid inimesi,” kommenteeris Skype Eesti juht Sten Tamkivi.