Gongiöö, muusikaprogramm ja põnevad ekskursioonid Muuseumiööl Kultuurikatlas

03. mai, 2016

14. mai õhtul avab Muuseumiöö raames uksed ka Kultuurikatel ning 15. mai  hommikutundidel juhatatakse sisse Tallinna päev.

14. mail toimub üle-eestiline Muuseumiöö pealkirjaga “Öös on laineid”. Kultuurikatel avab sel puhul uksed ning külastajatel avaneb võimalus liikuda Kultuurikatla erinevates ruumides, ka neis, kuhu tavaliselt ei pääse. Kavas on mitmed ekskursioonid, muusikaprogramm, näitused ja arutelu Tallinna Peatänava teemal. Muuseumiöö läheb keskööl üle Tallinna päevaks ning huvilistel on võimalik osa saada Gongiööst. 15. mai hommikul tervitatakse hommikutantsu ja pannkookidega Kultuurikatlas Tallinna Päeva algust.

MUUSEUMIÖÖ KULTUURIKATLAS / 14. mai kell 18.00–00.30

Kell 18.00–19.00 ja 19.30–20.30 toimuvad eelregistreerimisega raadiolainete temaatilised esitlused, mida juhib Nõmme noortemaja raadiospordi huviringi juhendaja ning raadiospordi treener Enn Liivrand.

Kell 20.30 avatakse Kultuurikatla uksed kõigile huvilistele, et osa saada Arne Maasiku poolt loodud Louis Kahni loomingut käsitlevast fotonäitusest ning Johanna Libliku koostatud näitusest “Elektrist kultuurini”. Toimuvad Kultuurikatla ekskursioonid, sh Eimar Jõgisu juhtimisel, kes tunneb endise elektrijaama katlamaja (tänase Kultuurikatla) töötajana Kultuurikatla nurgataguseid ja põnevaid lugusid paremini kui keegi teine. Eimar Jõgisu on Eesti Soojustehnikainseneride Seltsi asutajaliige ning Eesti Aasta Insener 2012.

Kultuurikatla Katelde saalis on võimalik osa saada pruulimiskooli Tark Bakter aktsioonist “M-öö” ning Toomas Savi (Eesti modulaarsüntesaatorite ehitajate kogukonna eestvedaja, helikunstnik ja produtsent) ja Ekke Västriku (helilooja, helikunstnik ja modulaarsüntesaatoril improviseerija) poolt juhitud audiovisuaalsest installatsioonist ja kontserdist.

“Muuseumiöö kontsert Kultuurikatlas” toob Black Box saali lavale kuus erinevat bändi – Jelly Rue, Moody Ocean, Neljapäev, No More Fridays, Portread ja Sky Down. Kuulajatel on võimalus saada osa erinevatest stiilidest, alates indie-popist kuni sümfoonilise metalini.

 

Koostöös Eesti Arhitektuurikeskusega toimub arutelu Tallinna Peatänava teemal, mida juhib endine Tartu linnaarhitekt, puitmaja tehaseid ja arhitekte koondava keskkonna katus.eu kaasasutaja ja Tallinna Peatänava projekti koordinaator Tiit Sild.

 

Loteriiga “Põrsas kotis – iga loos võidab” avatakse Kultuurikatla merekonteiner, kus 5-eurose sissepääsu eest saab katlamaja vanu esemeid võtta nii palju kui kätte mahub!

 

Kogu Muuseumiöö vältel, kell 20.30–00.30 toimetab Kultuurikatlas Carmen Cateringi pop-up kohvik Carmen Cafe, Puupaku saalis saab televiisorit vaadata ning Katelde saali läheduses asuvas infopunktis müüakse Öölooma (ooloomstore.com) maske.

 

TALLINNA PÄEV / 15. mai kell 01.00 – 10.30

 15. mai öösel kell 01.00–07.00 toimub Kultuurikatlas Gongiöö, mida juhivad Kristina Paśkevicius (tantsija-koreograaf, õppejõud ja loodusterapeut) ja Vilmar Schiff (helilainete looja). Öö läbi on võimalik kuulata gongide heli ning nende saatel Väikeses saalis uinuda. Ainult eelregistreerimisega ja 15 eurose osalustasuga.

15. mai hommikul kell 09.00–10.30 toimub Katelde saalis Iris Frolov (tantsuõpetaja ja tantsija) juhendamisel hommikutants maailma rütmides ning pop-up kohvik Carmen Café pakub vana head klassikalist duot — puder & pannkoogid.

 

Tallinna Kultuurikatel jätab endale õiguse teha programmis asendusi jt muudatusi.

 

Täpsem info programmi kohta Kultuurikatla kodulehel!