Gruusia TeamLabide võitjad üllatasid oma edusammudega

28. mai, 2018

Sel hooajal Gruusias peetud Teamlabide ja hackhatonide võitjad olid kutsutud Tallinnasse, et osaleda Latitude 59l ja esitleda oma ideid  kõrgetasemelisele žüriile koos Creative Business Cup Estonia finalistidega ning saada veel näpunäiteid oma mentoritelt. Mentorite ühine seisukoht oli, et viimase paari kuu jooksul on tiimide ideedega toimunud suur edasiminek.

Tallinnas esitlesid oma ideid kohalikku turismielamust pakkuv Localeyes, linnadevahelist sõidujagamisteenust arendav Hari, hariduslikke multifilme välja töötav The Puppy ja spordirajatiste kasutamisteks platvormi loov Stadbooking.

„Teie esitlused on nagu öö ja päev võrreldes viimati Gruusias kuulduga, olete teinud tublit tööd,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet ja soovis Gruusia noortele edu oma ideede ja nende  ärimudelite  edasiarendamisel.

Iga tiim sai züriiliikmetelt ka konstruktiivset tagasisidet, mida oma ideede edasiarendamisel veel arvestada.

Motivatsioonipreemia, Changes Ventures investori Yrjö Ojasaare poolt välja pandud 300 eurot, sai oma idee arendamiseks The Puppy.

Žüriisse kuulusid Heidi Kakko (BaltCap Growth Fund), investorid Yrjö Ojasaar ja Andrei Korobeinik, Jana Pavlenkova (Prototron), Marge Täks (Estonian Business School) ja Jorma Sarv (CreativityLab).

Loov Eesti arendab loomemajandust Gruusias alates 2016. aastast Välisministeeriumi arenguabi toel