Haapsalu noor rajab e-muusikakooli

04. märts, 2014

entrum logo23.09.2010Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilane Markus Lember on alustanud projekti, et luua e-muusikakool. Markus arendab oma ideed Entrumi koolinoortele suunatud ettevõtlikkusprogrammi raames Loov Eesti töötoas. 

 Projekti rahastamiseks lisas Lember selle Hooandja internetikeskkonda, kus huvilised saavad ideesid oma rahaga toetada. E-muusikakooli õpe on plaanitud videoformaadis. Lemberi arvutuste kohaselt oleks e-muusikakooli alustamiseks vajalik summa 1800 eurot. “Sellega kataks filmimise, muusikaõpetaja ja veebilehe kulud,” tutvustas ta. Stuudio ja tehnika osas on koostööd lubanud Tallinna ülikooli Haapsalu kolledž.

Kui kõik läheb hästi ja e-muusikakool käima saadud, plaanib ta ühe kursuse hinnaks seada 15-20 eurot. “Tegime esialgse turu-uuringu ning selgus, et kõige enam on inimestel huvi kitarriõppe vastu. Teisel kohal on klaver. Alustame seega kitarritundidest,” rääkis Lember. Tema sõnul on tal kitarriõpetaja saamiseks käimas läbirääkimised Saue muusikakooliga. Kitarriõpetaja oleks see, kes koostaks videotundide kava. “Iga pilli õpe koosneks kolmest osast: algaja, kesktase ja edasijõudnu,” selgitas Lember.

Loe pikemalt Lääne Elust.