Hansaliit peab Viljandis majanduskonverentsi

20. mai, 2015

Rahvusvaheliste hansapäevade raames toimub loomemajanduse teemaline majanduskonverents, kus lisaks Eesti ettevõtjatele räägivad oma kogemustest innovatsiooni kasutamises esinejad Saksamaalt ja Norrast.

 

Konverentsi esinejateks on valitud edukamad loomemajanduse ja innovatsiooni valdkonnas tegutsevad ettevõtjad Eestist ja mujalt Euroopast. Ettekanded teevad edukad ja innovaatilised kodumaised ettevõtted nagu Lumi, La Muu, Joon DB, Derelict, aga ka Lottemaa. Viljandi firmadest on esindatud Cleveron ja Viljandi Metall. Väliskülalisteks on saksa firma Treu, kes kasutab loomemajanduse põhimõtteid kaasaegse suhtekorralduse valdkonnas, väikeõlletootja 7 Fjell Bryggeri Bergenist Norras, kelle eesmärgiks on tuua kokku traditsioonilised õllepruulimise traditsioonid ja tänapäevased tootmispõhimõtted.

Majanduskonverentsi korraldaja sõnul esinejateks valitud loomemajanduse säravamad tähed nii kodu- kui välismaalt. Need on ettevõtjad, kelle tegemised annavad loodetavasti inspiratsiooni teiste hansalinnade esindajatele.

Viljandis toimuva konverentsi teemas sai valitud loomemajandus just seepärast, et tegemist on linnaga kus loomemajanduse arendamisega aktiivselt tegeletakse.

Viljandi on loomiseks loodud linn ja teadaolevalt ei ole antud valdkonnas varem rahvusvaheliste hanspäevade raames majanduskonverentsi korraldatud. Konverents on planeeritud veidi innovatiivsemana ja eristuvamana kui varem.

  1. Rahvusvaheliste Hansapäevade raames toimuv majanduskonverents leiab aset Viljandi pärimusmuusika aidas reedel, 5. juunil kell 10.00.

Rahvusvahelised hansapäevad toimuvad Viljandis 4. – 7. juunil ligi 80 Euroopa hansalinna osalusel.

 

Konverentsile registreerumine kuni 29. mai: kadri.kontus@viljandi.ee