Harvardi parim õppejõud annab Tallinnas filmiloengu

12. november, 2013

602927 633788516661242 249128372 nHarvardi parimaks õppejõuks valitud tuntud sotsiaalantropoloog, autor ja õppejõud Brian Palmer esineb 20. novembril Baltic Bridges dokumentaalfilmide töötoa raames Tallinna Ülikoolis avaliku loenguga kodanikujulgusest. Töötuba toimub Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis tudengi- ja lühifilmide festivali Sleepwalkersi ja SA Unitas koostööna.

 

Palmer on Rootsis asuva Uppsala Ülikooli sotsiaalantropoloogia õppejõud. Varasemalt õpetas ta Göteborgi ja Harvardi ülikoolides. Tema kursused kodanikujulgusest tõid semestris kohale 600 tudengit ning 2002. aastal omistati talle kui Harvardi parimale õppejõule mainekas Levenson’i auhind (Levenson Prize), millega tunnustatakse väljapaistvaid pedagoogilisi saavutusi.

Baltic Bridges raames toimuv dokumentaalfilmide töötuba keskendub lugudele inimestest, kes riskivad igapäevaselt, eesmärgiga muuta maailm inimlikumaks kohaks. Palmer kogub tarkusi kangelaslikest eludest ja toob need tänapäevastesse situatsioonidesse, et aidata idealistidel selles andestamatus maailmas ellu jääda. Ta esitab küsimuse: mida saavad meie julgemad kaasmaalased ning nüüdseks juba kadunud sõbrad õpetada meile elamise kohta?

Loeng toimub 20. novembril kell 16.30 Tallinna Ülikooli Euroopa saalis Astra majas, Narva mnt 29. Loengule on võimalik osta pileteid kohapeal enne sündmuse algust hinnaga 5 EUR (sooduspilet 2 EUR TLU ja BFMi õpilastele, õppejõududele ja töötajatele). Soovi korral saab pileteid broneerida meili teel kirjutades aadressile liina@swff.ee.

Lisainfot Brian Palmeri kohta leiate tema kodulehelt – www.brianpalmer.org

Infot Baltic Bridges dokumentaalfilmide töötoa kohta leiate aadressilt www.swff.ee/BalticBridges ning Facebookist www.facebook.com/BalticBridges