Head mõtted heade mõtete linnast

20. oktoober, 2015

Tartu, Raekoja plats 16. Rütmidoktor Harald Lepisk keerutab plaate, samal ajal kui laborandid teevad aina hoogsamaid liigutusi. Alustame eestlastele iseloomulikult vaoshoitult, kuid lõpetame temperamentselt – peaaegu itaallaste moodi. Siiski ei viibi me vanas plaadipoes, vaid hoopis heade mõtete linnas.

IMG_2436

Loov Eesti+Maa kahepäevane TeamLab on end sisseseadnud vastvalminud Garage48 HUBi Tartus. Kohal on ettevõtjad, insenerid, disainerid ja ärimentorid Kagu-Eestist ja kaugemalt. Kokku peaaegu 60 inimest ja 11 meeskonda. Keset Tartu Tudengite Sügispäevi on toimumas Loov Eesti+Maa tootearenduse ja ärimudeli loomise kahepäevane töötuba.

IMG_2507 IMG_2416 IMG_2562 IMG_2404

TeamLabi ideede spekter on sama kirju nagu südasügis maal: täppisviljelus, targad mansetinööbid, plaatvundamendil 0-energia moodulmaja, karusnahajääkidest disaintooted, paindvineerist käru lastele, geograafilise tähisega toidu pakendamine, mõisa arendus jne. Ideid hindama kogunenud žürii seisab vastamisi raske valikuga: keda suunata edasi 8-kuulisesse PESA-programmi? Nimelt on peavõiduks  priipääse novembris algavasse toote- ja teenusearendusprogrammi PESA. Pärast pooletunnist vaidlust on nominendid ja PESA-lane teada: lastekäru Sitik, Mooska singipakend ja võitja – Merilin Tõnisoja ning targad mansetinööbid!

IMG_2568

Jamesbondilikud mansetid nimega „Memory“ on valmistatud titaanist ja hõbedast ning on funktsionaalselt kasutatavad mälukaardina. Ehtekunstnik Merilin Tõnisoja on tabanud ära hea võimaluse ühendamaks kunsti ja tehnoloogiat.

 

Tänu Loov Eesti+Maa sõpradele pälvisid tunnustust ja äramärkimisi veel mitmedki teised osalejad!

 

Tartu Kunstikool pakub oma abi Luutsniku mõisale; Sitlaud lauanõude valmistajale (autor: Ulvi Tatar); Valga jalatsitootjale Moon ja lastekäru Sitik arendajale (autor: Enn Praks).

IMG_2582 IMG_2601

Ettevõtluskonkurss Ajujaht premeeris eriauhinnaga Merilin Tõnisoja mansetinööpide „Memory“ eest.

 

TeamLab andis tugeva kinnituse, et lahedad ideed sünnivad ka maal ja metsas või nagu ütles üks osalejatest: “nowhere in the middle of nowhere”.