Hedvig Evert: Mõelge suurelt ja tehke oma ideed teoks!

01. mai, 2012

hedvig_evertTäna tõmbame katte järgmiselt PESA ettevõttelt, kelleks on seekord Creative Intelligence Group OÜ. Ettevõtmise taga on Hedvig Evert (30), kes on loonud  prantsuse keele suhtlusõppemängu CONTACT©.


Kuidas leidsid äriidee?

Idee tekkis kui ise prantsuse keelt õpetasin ja märkasin, et olenemata minu pingutustest, on õpilastel väga suuri raskusi isegi mitme aasta õpingute järel normaalselt võõrkeeles suhtlema hakata. Ja peamine mure ei olnudki niivõrd sõnavara või keeleoskus, vaid pigem oldi hädas üldiselt enda väljendamise hirmust ülesaamise, õpitu reaalses kontekstis kasutamise ja nö keele loogika tunnetamine, ilma milleta ei saagi hakata tegelikult keelt rääkima.

Äriiideeks kujunes see alles mitu aastat hiljem, kui ma tegin põhjalikult mõtlemis- ja uurimistööd, et mismoodi saaks seda olukorda parandada ning niimoodi jõudsingi lauamänguni, mis oma sotsiaalsuse, lõbususe, atraktiivsuse ning pingestatuse kaudu aitab inimestel erinevaid oskusi ja teadmisi omandada pea märkamatult. Praeguseks olen antud teemaga tegelenud täpselt aasta ja nüüd on mäng valmis trükkiminekuks ja avalikkusele tutvustamiseks.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta? Mis tähendab sinu jaoks PESAs osalemine?

Ma ei ütlekski, et ma olen millegagi niivõrd hätta jäänud, küll aga on alustava ettevõtjana niipalju erinevaid küsimusi, mis pähe tulevad ja kuna ise oled kõige rohkem teemas sees, siis ega väga hõlpsalt kuskilt mujalt kui endalt neid vastuseid ei leia ka. PESA-s olemine on aidanud läbi mõelda erinevad strateegiad fima juhtimise, ettevõtte arengusuundade, ärimudeli ja turundamise osas. Ma olen seda tüüpi inimene, et mulle hästi sobib kavandamine ja nö peas kogu visiooni läbi töötamine ning alles siis tegudele asumine. Ma oskakski paljude teiste ettevõtjate eeskujul näiteks kuskilt otsast lihtsalt tegema hakata ja siis jooksvalt vaadata, kuhu välja jõuan. Mulle meeldib rohkem teostada läbimõeldud visiooni. See on ühelt poolt riskide maandamine ja teiselt poolt aitab palju kaasa kui soovid inimesi oma ettevõttesse kaasata – piisab kui räägid oma ideest ja visioonist ning inimene teab kohe otsustada, kas see on ka tema kirg.

PESA-s olen tutvunud paljude ettevõtlike inimestega ja nendega koos edasi astumine on olnud väga toetav oma ettevõttele tee rajamisel. Küll aga olen ma väga ebatraditsioonilise mõtlemisega inimene ning sellised tavatüüpi lahendused nagu koostada tootmisplaani või turundusplaani, mul kõige kergemini välja ei kuku. Ma olen väga tugeva intuitsiooniga loov mõtleja-tegutseja ja ma olen alati oma elus jõudnud oma eesmärkideni, kuid selliseid teid pidi, mida teised loogiliseks ei pea ja mina seletada ka ei oska. Seega teistele ettevõtjatele võin ka öelda, et usaldage ennast kõige esimesena, sest seni kuni ei ole olemas ühest eduvalemit, ei saa keegi teid tundmata öelda, et teie meetod on vale.

Millised on su ettevõtte tulevikuplaanid?

Mul on alati suured plaanid, ma väikselt mõelda ei oskagi. Kuna tegemist ei ole üksiktoote või ideega, siis on plaan luua globaalste mõõtmetega mänguliste õppevahendite firma nii füüsiliste kui virtuaalsete toodete ja teenuste näol ning miks ka mitte võiks ükspäev olemas olla ka minu loodud ELE© õppesüsteemil  (Entertaining Learning Environments) põhinev koolide võrgustik-

Üks hea soovitus teistele?

Mõelge suurelt ja tehke oma ideed teoks!

Kuna mäng pole veel tootmisse jõudnud, võtab Hegvig hetkel vastu eeltellimusi. Eriti oodatud on muidugi koolide ja keeltekoolide tellimused, kes soovivad kohe sügisest mängu tundides kasutama hakata. Tellida saab aadressil hedvig.evert@gmail.com.

Mängu, prantsuse keele ja keeleõppele lähenemise kohta saab lugeda Hedvigi blogist http://parfait.edicypages.com/ ja kodulehelt http://contactgame.eu

Loe veel: PIPIKute autor Riho Luuse: Looge kasulikke asju!
Stella Soomlais: Usalda oma sisetunnet
Karl Annus ettevõtlusest: Ärge tehke midagi, mida teile ei meeldi teha! 
Kadri Roht ettevõtlusest: Anna mängule võimalus!
Mauri Abner: head mõttevälgatused tuleb alati üles kirjutada!
Maarja Tali: Mõelge ja unistage suurelt ,tegutsege läbimõeldult ja järjekindlalt!