HEI: Eesti firmad paremate start-up’ide seas

15. detsember, 2010

Möödunud nädal tõi ridamisi uudiseid Eesti ettevõtetest, kes on maailma paremate startivate firmade hulka loetud.

Turu-uuringute ja nõustamisettevõte Guidewire Group esitles saja juhtiva iduettevõtte nimistut Innovate!100, mille hulka kuulus ka kuus eestimaist firmat. Neist kõrgeimal, kuraditosina esimese hulgas asub digitaallubade ja -piletite arendaja Now!Innovations. 53. positsiooni hoiab mobiilipõhist taksoleidmisteenust pakkuv TaxiPal. Tagapoolt, 84. kohalt leiame kodulehtede tegemise rakenduse arendaja Edicy, 87. positsioonilt virtuaalseid proovikabiine müütava Fits.me. 96. ja 97. kohal aga asuvad kõrvu kaks Eesti ettevõtet, mobiilikaarditeenuseid pakkuv Nutiteq ning inseneridele sotsiaalvõrgustikku ja veebiCAD-ilahendusi arendav GrabCAD.

USA majandusleht Wall Street Journal aga tõi välja kümme silmapaistvamat Euroopa idufirmat, mille hulka kuulub ka Erply, mida Techcrunch äritarkvara Skype’iks on nimetanud.

Düsseldorfis toimus 6. ja 7. detsembril Euroopa alustavate ettevõtete konkurss European Venture Summit, kus maailmajao riskikapitalistid valisid 25 parema hulka kaks Eesti ettevõtet – PayPali ja traadita sensorite võrgustikku arendava Defendeci.