Helen Sildna sai Soomest kõrge auhinna

14. oktoober, 2014

helen sildnaSoome muusikatööstuse konverentsi Musiikki & Media Finland korraldajad on otsustanud anda tänavuse Tampere muusikaauhinna (Tampere Music Award) Tallinn Music Weeki ellukutsujale Helen Sildnale. Kultuuriministeeriumi muusikanõuniku Juko-Mart Kõlari sõnul on see Eesti muusikatööstuse jaoks märgilise tähtsusega.

„Auhind, mille Helen Sildna laupäeval saab, antakse erakordsete saavutuste ja teenete eest muusika-alases tegevuses. See näitab selgelt, et Helen Sildna poolt algatatud Tallinn Music Week on pälvinud tähelepanu ja muutunud oluliseks rahvusvahelisel muusikamaastikul. Võrreldes tänast päeva aastaga 2009, kui toimus esimene Tallinn Music Week, on teadlikkus Eesti popmuusikast rahvusvahelises plaanis märkimisväärselt tõusnud,“ rääkis Kultuuriministeeriumi muusikanõunik.

Tampere muusikaauhind loodi 2010. aastal, selle esimeseks laureaadiks oli Rein Lang. Hiljem on auhinna pälvinud ajakirjanik ja vabamõtleja Artemi Troitski (2011), Taani rahvusringhäälingu muusikaajakirjanik Jan Sneum (2012) ja Rootsi sõltumatute muusikaettevõtete assotsiatsiooni IMPALA juht Jonas Sjöström (2013).