Helsingi linnaruumi hakkavad kujundama Eesti tooted

26. august, 2010
Klaar 3-istmelineExtery linnamööblikollektsioon valiti võitjaks Helsingi avaliku ruumi mööblikonkursil.

Extery pingid Klaar pälvisid konkursil kõrgeima hinnangu oma disaini ja sobivuse eest Soome pealinna kuvandiga. Lisaks pinkidele kuuluvad väljavalitud toodete hulka ka pollarid, piirded ja teised linnaruumis kasutatavad elemendid. Konkursi võitjaga sõlmiti leping, mille kohaselt kasutatakse Extery tooteid kahe aasta jooksul linna uute elamurajoonide ja parkide sisustamisel.
Spetsiaalselt põhjanaabritele disainitud mööbli autoriks on disainibüroo Iseasi. “Suutsime täpselt tabada soomlaste hingelaadi, tehes seda ühtaegu ratsionaalselt ja samas piisava detailivõlu ja tähelepanuga.” kommenteerib tulemusi Iseasi juhtivdisainer Martin Pärn.

Peale Martin Pärna kuuluvad värskesse loovettevõttesse veel Edina Dufala-Pärn, Sven Sõrmus ja Pent Talvet. Järgmisel nädalal Helsingis, Habitare messil esmaesitlusel olev tooteseeria on esimene pääsuke Extery ja Iseasi kaugusse sihtivatest arendusprojektidest.

Klaar seeriasse kuuluvad pingid nii kahele-kolmele kui ka ühele inimesele. Viimased sarnanevad enam tavamööblile ja võimaldavad Pärna sõnul linnaruumis uutmoodi kasutust ning teistlaadi, sõbralikku ja intiimset miljööd, luues avalikku ruumi, kus sundimatult suhelda või iseendaga kahekesi olla.

Helsingi on valitud aastal 2012 maailma disainipealinnaks.

Loov Eesti on Euroopa Liidu Sotsiaalfondist rahastatud programm, mis aitab kaasa loomemajanduse ja ettevõtliku loovuse väärtustamisele ja arendamisele Eestis.

www.extery.com
www.iseasi.ee

Lisainfo
Aave Volmer
Extery brändijuht
+372 5388 8799

Vaata ka lisa “Nähtav ja nähtamatu disainjuhtimine” ning Disainiöölt.