Henkel Art.Award. kunstikonkursi finalist Eestist on Visible Solutions

13. juuni, 2013

Iga-aastasele mainekale Henkel Art.Award kaasaegse kunsti konkursile laekus Balti riikidest tänavu kokku 67 tööd. Eesti kunstnikest pääses järgmisesse vooru kunstiteos-ettevote OÜ Visible Solutions, mille taga on kunstnikud Karel Koplimets, Taaniel Raudsepp ja Sigrid Viir.

Visible Solutions on kunstiteos-ettevote, mis tegutseb majandus- ja kunstivälja piiril, vaadeldes neid kui ideologiseeritud ruume ja keelekeskkondi, mille vahele asetumine voimaldab tegeleda nähtuste ja moistete tolkimisega ühest teise. Rühmitus tegeleb kaasaegse majandusruumi pohiprintsiipidega kasutades analüüsimaterjalina ennekoike loomemajandust ning sellest tulenevaid protsesse.

Läti kunstnikest tunnistas kolmeliikmeline žürii parimaks Ieva Epnere, kes esitas konkursile fotoseeria perekonna teemal, mille käsitlus on üheaegselt nii intiimne kui sotsiaalne. Leedu kunstnikest pälvis suurima tunnustuse kunstnike rühmitus koosseisus Ugnius Gelguda ja Neringa Cerniuskaite.

Art.Award žürii liige Rael Arteli sonul käsitleb Eesti Visible Solutions’i voidutöö  kriitiliselt loomemajanduse ja laiema kultuuri tootmise ja tarbimise temaatikat ning jättis seetottu žüriile sügava mulje.” Žüriisse kuulusid lisaks Tartu Kunstimuuseumi direktor Rael Artelile ka Kaasaegse kunsti Eesti keskuse projektijuht-kuraator Maria Arusoo ning kunstiteadlane ja vabakutseline kunstitöötaja Marten Esko.

Art.Awardi konkursi voitja valitakse kahe-etapilise valikuprotsessi tulemusena. Järgmises voorus koguneb rahvusvaheline spetsialistidest koosnev žürii, et valida välja viis finalisti ning kuulutada välja ka konkursi üldvoitja. Auhind antakse üle 2013. aasta detsembris toimuval tseremoonial Viinis. Kesk- ja Ida-Euroopa noortele kunstnikele suunatud konkursi peaauhinnaks on 7 000 euro suurune preemia koos isikunäitustega nii oma kodumaal kui Viini moodsa kunsti muuseumis MUMOK:

Paljud Art.Award finalistid on konkursi tulemusena saanud rahvusvaheliselt tuntuks ja tunnustatuks. Möödunud aastal voitis konkursi Eesti kunstnik Marge Monko, kelle näitus avatakse 5. juulil Tartu Kunstimuuseumis.