Hiina kultuuri- ning muusikamänedžerid Eesti muusikat avastamas

23. juuli, 2013

23.-28. juulini 2013 külastab Eestit kõrgetasemeline Hiina kultuuri- ja muusikamänedžeride delegatsioon. Delegatsiooni kuulub 27 Hiina kultuuri- ja muusikaasutuste juhti ja nende kaastöötajat.

Külastatakse Saaremaa ooperipäevade ja Viljandi pärimusmuusika festivali sündmusi, sh Kristjan Kõrveri kammerooperi ”Raud-Ants” maailma-esiettekannet ansamblilt Resonabilis, Rahvusmeeskoori ja folktrio VEM kontserte. Eesti muusikute tutvustamiseks korraldab Eesti Kontsert showcase’id, kus osalevad käsikellade ansambel Arsis, ETV Tütarlastekoor, FA Schola ansambel, ansambel SaxEst, ansambel C-JAM, duo Mati Turi – Martti Raide, Rein Rannap, Mihkel Poll, samuti videoesitlustega Rahvusmeeskoori ühisprojekt ansambliga Metsatöll, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Klaveriorkester. Vastuvõttudel Lennusadamas ja Saaremaa ooperipäevadel kohtutakse Eesti kultuuri- ja muusikaasutuste juhtide ja produtsentidega. Delegatsioon külastab ka Rahvusooperit, kus toimuvad videoesitlused teatri produktsioonidest ja kontsert. Mitmekülgset ringreisi täiendab tutvumine vaatamisväärsustega Tallinnas, Pärnus, Muhumaal ja Saaremaal.

Visiidi eesmärgiks on Hiina mõjukate kultuuri- ja muusikategelaste vahetu tutvumine Eesti muusika- ja kultuurieluga, kohtumised, läbikuulamised ja arutelud. Visiit valmistab ette lähiaastate vahetusprogrammi, mille raames on kavandamisel rida Eesti muusika sündmusi Hiinas ja Hiina muusika sündmusi Eestis. Kontaktide teke ja infovahetus visiidi käigus on mõeldud ka impulssideks ja tõukejõuks Hiina ja Eesti kultuurivahetuse kaugema sihikuga arengule, tingimuste loomiseks Eesti muusika ekspordiks maailma ühele mahukamale ja dünaamilisemale muusikaturule.

Hiina poolt on visiidi korraldajaks Hiina Esituskunstide Assotsiatsioon koos Hiina RV Kultuuriministeeriumiga. Eestipoolseks algatajaks-korraldajaks on Eesti Kontsert, Kultuuriministeeriumi toel.

Hiina kolleegide külaskäik on järjekordseks ettevõtmiseks Eesti Kontserdi ekspordiprogrammis, kus süstemaatiliselt luuakse Eesti interpreetidele ühendusi rahvusvahelise muusikaeluga. Juunikuu algul olid Jüri Leiteni kutsel Eesti Kontserdi külaliseks ligi kolmkümmend Venemaa kontserdiasutuste direktorit, kes samuti tutvusid Eesti muusikaeluga ning kuulasid valikut Eesti soliste ja kollektiive.

Lisainfo:
Madis Kolk
Peaprodutsent
53 94 54 84
madiskolk@concert.ee

Tiiu Valper
Toimetaja
52 80 736
tiiu.valper@concert.ee