Homme algab Tallinnas rahvusvaheline sisearhitektuuri sümpoosion SISU

10. juuni, 2014

Moses Bridge autorid Ro Koster ja Ad Kil11-13. juunini toimub Tallinnas Kanuti Gildi SAALis Eesti Sisearhitektide Liidu aasta tippsündmus – rahvusvaheline sümpoosion SISU “Sisearhitektuur – teooriast ja praktikani“, mille raames kohtuvad Tallinnas valdkonna kõrgelt tunnustatud teoreetikud ja praktikud nii mujalt maailmast kui ka Eestist.

Sümpoosioni avaloeng kolmapäeval kell 19 on maailmakuulsate arhitektide Ro Koster ja Ad Kil’i “Positiivse jalajälje suurendamine”.

Eesti Sisearhitektide Liit on kutsunud teoreetikuid erinevate ülikoolide akadeemilisest maailmast kõnelema teooria ja praktika võimalikust dünaamikast ning õppeprotsessi arengusuundadest akadeemilisel haridusmaastikul.

Kuidas identifitseerib end sisearhitekt ning kellega suhestutakse tööprotsessis lähemalt, sellest kõnelevad Euroopa praktiseerivad sisearhitektid SISU esimesel sümpoosionil.

Loengud on suunatud kõigile ruumilise keskkonna loojatele ning avatud ruumikultuuri huviliste laiemale ringile.

Sümpoosionil astub üles rahvusvaheline, tuntud ja tunnustatud professionaalide seltskond nagu näiteks professor Suzie Attiwill Austraaliast, Euroopa Sisearhitekide Nõukogu (ECIA) president Joke van Hengstum, sisearhitekt Tom Callebaut Belgiast, Jüri Kermik Inglismaalt, arhitektid Ro Koster, Ad Kil Hollandist, Eesti sisearhitektid Margit Argus, Eero Jürgenson, Ville Lausmäe, Hannes Praks ja Tüüne-Kristin Vaikla ja paljud teised.

Ettekannetele lisaks toimub sümpoosionil ka heli- ja ruumiteemaline töötuba Helena Tulve juhendamisel ning mõttekoda, mille teemaks on sisearhitekt – identiteet ja piirid ning ehitatav keskkond.

Sümpoosioni ametlik osa toimub kolmapäevast reedeni (11. – 13. juuni) Kanuti Gildi SAALis, aadressil Pikk 20, Tallinn.

Sümpoosioni ajakava ja info esinejate kohta leiab ametlikult kodulehelt  sisu.esl.ee

Sümpoosioni korraldaja on Eesti Sisearhitektide Liit.