Toimus Loov Eesti koostööpaneelide seeria „Kus on porgand?“ teine osa teemal FILM vs. ARHITEKTUUR

15. märts, 2011

altKuueosalise seeria teise osa teemaks on FILM vs . ARHITEKTUUR, kus valdkondade esindajad otsivad läbi koostöö ja kogemuse probleemidele lahendusi.  Paneeli juhib Märt Treier.

Loov Eesti klubiõhtute seeria eesmärk on vahetada kogemusi ning  leida ideid koostööks. Ühel õhtul on fookuses kahe valdkonna esindajad. Paneeli teemad käsitlevad  loovuse ja majanduse kokkupuutepunkte- klubilises õhkkonnas analüüsitakse, kuidas on võimalik saavutada eneseteostus  ja majanduslik kindlus ning kuidas eri valdkondades seda tehtud on.

Mõlemat valdkonda esindab kaks inimest, kes oma  elukutse tõttu näevad probleemistikku veidi erineva nurga alt. Arutelus osaleb loomevaldkondadeväline ekspert, kes annab omapoolseid soovitusi, kuidas paremini koostööd teha ja edukamalt majandada. Seekord osalevad arutelus  filmiprodutsent Riina Sildos, filmirezissöör ja EKA professor Priit Pärn, arhitekt Karli Luik ning ehitusettevõtja Tiit Nurklik. Väliseksperdina sekkub arutelusse innovaator Urmas Kõiv.

Esimese klubiõhtu teemaks oli KIRJANDUS vs. MUUSIKA. Arutelus osalesid kirjanik Sass Henno, kirjastaja Silva Tomingas, produtsent Toomas Olljum, dirigent Anu Tali ning väliseksperdina Raul Rebane.

„Paneelis esile tõusnud teemad on paljudele tuttavad ning annavad üheskoos käsitledes parema tervikpildi loomemajanduse olukorrast Eestis. Lisaks koostöö vähesele koordinatsioonile ja efektiivsusele toodi välja ebasoodne sponsorluse korraldus, muudatused käibemaksus, produtsentide vähesus ning minimaalsed võimalused nende koolituseks. Samuti tunti muret kultuurihuvi vähesuse üle ühiskonnas, mida enam soovitakse panustada noortes kultuurihuvi tekitamisele,“ kommenteeris Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht.

Üritused toimuvad Eesti Disaini Maja kohvikus Oot-Oot algusega kell 17.00
16.märts
II  Film & arhitektuur
30.märts
III  Kultuuripärand & IT
13.aprill
IV Teater & kunst
27.aprill V Reklaam & raamatukogud/muuseumid
11.mai VI Meedia ja disain

Ürituse korraldamist toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Kõikide klubiõhtute kokkuvõtteid loe SIIT