Hooandja veebikeskkond sai hoo sisse

05. juuni, 2012

hooandja_logoVärskelt avatud veebikeskkond Hooandja.ee on ühisrahastusplatvorm, kus igaüks meist saab anda hoogu põnevatele loomingulistele projektidele. Samuti on see hea koht, kus oma loomingulisele projektile rahastust küsida.


Eestis on nii palju andekaid inimesi, kellel hullumeelsed ideed. Osadest me kuuleme aga paljudest ei kuulegi ja võibolla mitte kunagi, sest neile ei meeldi bürokraatia ja kadalipp mis tuleb läbida, et toetust taodelda. Loovad inimesed ei ole tihtipeale need kellele meeldiks erinevaid vorme ja ankeete täita, see võib võtta igasuguse isu oma ideed teostada. Lisaks sellele on projektijärgselt sama palju paberimajandust aruandlusega. Hooandja on keskkond, mis annab võimaluse looval inimesel tegeleda sellega millega ta kõige parem on – loominguga. Hooandja annab hea võimaluse ka loomingu targijale kaasa rääkida annetuse tegemise näol, et mis projektid on ellu ärkamist väärt. Hooandja näol on tegu vahetu platvormiga annetaja ja annetuse saaja vahel, kus on mõlemal osapoolel võimalik ka omavahel suhelda.

Iga Hooandja projekt on loov, taotleb miinimsummat, mida on vaja projekti elluviimiseks ja on kindlaks ajaperioodiks raha kogumas. Tegu ei ole sugugi heategevusliku keskkonnaga, siin saab iga annetaja soovi korral midagi vastu.

Kui projekt ei saa ettenähtud ajal (projekti meeskonna valik 2-8 nädalat) küsitud summat kokku, kanname annetajatele annetatud summad tagasi. See on kõigile kõige parem, siis ei pea projekti meeskond pooliku eelarvega projekti tegema ja toetajate raha ei kao musta auku. Selline süsteem välistab ka selle, et projekti meeskond kolossaalseid summasid põhjuseta küsiks.

Hooandja kaudu võib raha võib koguda erinevate loominguliste projektide jaoks, mis on kindlapiirilised ja mille tulemus on mõõdetav. Samuti on oluline, et seda tulemust saab avalikkusega jagada. Hooandja kaudu ei saa raha taodelda tegevuskuludeks ja vara soetamiseks. Meile sobivad projektid mille tulemusena valmib näiteks: raamat, etendus, näitus, kontsert, disain tooted vmt. Kui on kahtlus, kas projekt sobib Hooandjasse või mitte, siis kõige targem on meile kirjtuada ja küsida.

Mida rohkem meid on, seda suurem on hoog! 🙂

http://www.hooandja.ee/