IdeaMarket + TeamLabist sai alguse viis uut äriideed

30. september, 2013

IMG 139427. – 28. septembril toimus Tallinna Ettevõtlusinkubaatori ja Loov Eesti koostööl IdeaMarketi + TeamLabi-nimeline tootearenduse nädalalõpp, kus mentorite abiga sündis viis uus äriideed.

 

Rahvusvahelise mõõtega üritusele kogunes ambitsioonikate ja innovatiivsete ideedega inimesi üle terve Euroopa ja kaugemaltki. Esimene päev kulus Toomas Roolaiu juhtimisel üksteisega tutvumisele, inspiratsiooni ammutamise ja oma ideede tutvustamisele. Osalejatesse süstisid inspiratsiooni Johannes Savolainen ja Fernanda Torre, kes rääkis kogemuse disainist ja sellest, kuidas luua oma tootele või teenusele lisaväärtust. Järgnes pitchimise lühikoolitus, pärast mida pidi iga juba olemasoleva ideega osaleja seda teistele esitama. Päeva lõppedes olid kõikidest osalejatest moodustunud meeskonnad, kellega järgmisel päeval tööd jätkati.

Teise päeva alguses jagas osalejatele julgustussõnu Fits.me looja Heikki Haldre. Õhus oli tunda elektrit, sest kõik kibelesid hakata meeskondades oma ideede kallal töötama. Meeskondasid abistasid inseneeria, disaini ja ettevõtluse alased mentorid, kes jagasid personaalseid nõuandeid ja aitasid rasketest kohtadest üle saada. Teise päeva lõppedes olid meeskonnad valmis esitlema mentoritest, Ajujahi, Loov Eesti, BalticLabi ja Tallinna ettevõtlusinkubaatori esindajatest koosnevale žüriile oma viimistletuid äriideesid. Esimesena astus üles meeskond, kes tahab luua multifunktsionaalseid ja kombineeritavaid rõivaid tootva brändi. Järgmisena tutvustati freelanceritele mõeldud agentuuri. Seejärel esitleti kolme ettevõtet, mllest esimene, My Trashious, toodab kohvipakkidest rahakotte, teine, 3D Treatment Systems, mobiilseid ja paindlikke massaažitoole ja kolmas, Storytree, digitaalse interaktiivse lasteraamatute platvormi.

Pärast pikka arutelu valisid mentorid ja žüriliikmed oma lemmikud. Loov Eesti favoriidiks osutus My Trashious selles ühendatud loov- ja jätkusuutliku mõtlemise eest. BalticLab tunnustas Storytree meeskonna liikmete entusiastlikkuse ja siiruse eest. Ajujaht ja Tallinna Ettevõtlusinkubaator valisid võitjaks 3D Treatment ystemsi hea meeskonnatöö ja innovatiivse lähenemise eest. Kõiki võitjad said auhinnaks osalemisvõimaluse erinevates tootearendusprogrammides, 3D Treatment Systems pääses aga Ajujahi 40 sekka.

Palju õnne võitjatele ja tuult tiibadesse uutele ettevõtetele!