Ideekonkurss veteranide toetussümboli leidmiseks

28. veebruar, 2013

Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühing ja Kaitseministeerium koostöös Eesti Disainikeskusega korraldavad ideekonkursi Kaitseväe ja Kaitseliidu veterani toetussümboli leidmiseks. Tulevikus saab igaüks panna rinda märgi, millega avaldab toetust välismissioonidel käinud meestele ja naistele.

 

Toetussümboli alusel hakkab Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühing valmistama meeneid, mille müügist saadud tulu läheb veteranide ja nende perede toetuseks. Avalikul konkursil on oodatud osalema Eesti Disainerite Liidu (EDL), Eesti Kunstnike Liidu (EKL), Eesti Disainibüroode võrgustiku, Eesti Reklaamiagentuuride Liidu liikmed, veteranide organisatsioonid ning kõik teised, kes vastavad konkursi tingimustele. Ideekavandeid oodatakse 28. märtsini. Parima ideelahenduse valib aprilli alguses välja kümneliikmeline žürii, mille esimeheks on ehtekunstnik Tanel Veenre.

Konkursil antakse välja kolm auhinda ning preemiafond on kokku 3300 eurot. Võidutööd on kavas tutvustada 23. aprillil, mil Eestis tähistatakse esimest korda veteranide päeva. Veteranide päeval leiab Tallinnas Vabaduse väljakul aset kontsert ja üle Eesti korraldatakse veteranide toetusüritusi.

Konkursitingimused saab alla laadida siit: 

Veterani_toetussümbol_konkursi_tingimused_28.02.2013.pdf