’’IGExpo’’ – I mängutööstuse ’’INTERGAME 2013’’ konverents ja mess Eestis!

19. detsember, 2012

image001Alates 2013. aasta 31. jaanuarist kuni 2. veebruarini toimub Tallinnas, Eesti Näituste kahes näitusepaviljonis Esimene Rahvusvaheline spetsialiseeritud konverents ja mess ’’INTERGAME 2013’’. Seesuguse plaaniga üritus toimub Eestis esmakordselt. Konverentsist võtavad osa umbes 200 mängutööstuse tegelast, kelle ees esinevad juhtivad eksperdid Eestist, Soomest, Venemaalt, Portugaaliast, Saksamaalt ja teistest Euroopa riikidest. Konverentsi temaatikaks on video-, arvuti-,online- ja mobiilmängud, nende arendus, väljaandmine, turundus jne. Messil esitatakse külastajatele ekspositsioon erinevatest mängudest – virtuaalsetest ja reaalsetest, hariduslikest ja meelelahutuslikest.

Ürituse ’’INTERGAME 2013’’ kontseptsioon seisneb platvormi loomises ühendamaks professionaale, kes töötavad mängutööstuse sfääris. See sfäär areneb väga kiiresti kogu maailmas ning ka Eesti võib saada sellel alal nähtavale kohale. Eesti sihikindel areng IT vallas teeb teda aina ligitõmbavamaks rahvusvaheliste investorite jaoks. Just nimelt Eestis ilmus Euroopa esimene inkubaator algajate mängude väljatöötajate jaoks Gamefounders ning koostöös sellega on käimas ’’INTERGAME 2013’’ organiseerimine. Sel aastal kolis mängutööstuses tegutsev Taani ettevõte BetaDwarf Entertainment Eestisse, motiveerides antud otsust sellega, et just siin leidis see talle vajalikke ressursse, aga ka Gamefoundersi arvestatavat toetust.

Tänu oma geograafilisele asendile on Eesti sillaks Põhja-Euroopa ja Ida-Euroopa vahel. Antud regioonide spetsialistide koostöö tugevdamine, investeeringud Eestisse ja sellest lähtuvalt ka uute töökohtade loomine meelelahutusvallas, on projekti IGExpo peamised arengusuunad.

Selle projekti raames läbiviidav konverents, mille moderaatorina esineb Euroopa föderatsiooni mängude väljatöötajate peasekretär Malte Bermann, saab tööstuse juhtivate spetsialistide kogemuste vahetamise platsiks. Konverentsi programm sisaldab endas ’’Pitching võistlust’’, milles innovatiivsete ideedega isikud saavad võimaluse esitada oma projekte potentsiaalsetele investoritele. Mängutoodangu mess – see on koht, kus ettevõtted saavad endast märku anda ja viia lõpptarbijateni mängutööstuse valla uusi huvitavaid tooteid.

Projekti organisaatorina esineb Larssen Capital’i tütarettevõte North Expo Marketing – ettevõte, mis tegeleb näituste korraldamisega. Projekti IGExpo juht on 2008. aastal Kiievis edukalt toimunud esimese rahvusvahelise luksuse näituse – Luxury Temptation alusepanija.

Mängutööstus on mitmekülgne – siit leiab igaüks ’’oma mängu’’.

Info projekti kohta ja registreerimine: info@igexpo.eu, +(372) 6 143 092, +(372) 5780 8769

Kodulehekülg: www.igexpo.eu