ilmus Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna aastaraamat

21. september, 2012

Äsja ilmus Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna aastaraamat-almanahh. Teos käsitleb osakonna tegemisi aastatel 2009-2011 ning on järjelt juba neljas. Aastaraamat annab kena ülevaate põnevamatest projektidest (uue kunsti keskus, maakool, linnamööbel) ning õnnestunumatest töödest alates toolidest ning lõpetades maalidega.

Põhjalikumalt on tutvustatud magistritöösid, mille seas on näiteks Reet Sepa nõukogudeaegse tüüplasteaia rekonstrueerimisprojekt ning Liisa Põime Eesti Pekingi saatkonna mööbel.

 

“Teeme oma tööd rahuliku meele ja selge peaga – kõik, mis on materjalipärane, on tavaliselt ka ilus,” leiab professor Toivo Raidmets tegemisi kokku võttes.

Esmakordelt on antud ka ülevaade õppejõudude huvipakkuvamatest uudisteostest ning loomingut kannustavatest ideedest.

Raamatu koostajateks on osakonna juht professor Toivo Raidmets ning arhitektuuri- ja disainiuurijast külalisdotsent Karin Paulus, toimetajateks Karin Paulus ja Kadri Tonto. Teose kujundasid Heino Prunsvelti ja Ranno Ait´i juhendamisel III kursuse üliõpilased.

Teos on nii eesti- kui ka ingliskeelne ning seda saab osta Eesti Kunstiakadeemia raamatukogust (Estonia pst 7) ning peagi ka raamatupoodidest.