Ilmus rahvusvaheliselt leviva Balti riikide muusikast kirjutava veebiajakirja The Baltic Scene esmaversioon

01. aprill, 2013

The Baltic Scene31.märtsil ilmus aadressil www.thebalticscene.eu inglisekeelse Balti riikide muusika uudiseid koondava ja kajastava veebiajakirja The Baltic Scene esmaversioon.

 

Veebiajakiri on pidevalt uueneva sisuga ja kajastab võrdses mahus muusikauudseid Eestist,Lätist ja Leedust. Ajakirja peamise sisu moodustavad intervjuud, plaadiarvustused, sündmustekalender ja artisti portreelood. Ajakirja peatoimetajad on Liina Luhats ja Henrik Ehte, kaasaautoritena on meeskonnas üle 30 inimese.

 “Balti riikides on meeletult palju uskumatult kirevat muusikatalenti. Rääkimata sellest, et see talent on rahvusvahelisel areenil suur saladus ei teata palju oma naaberiikide muusikast ka  Balti riikide siseselt. Soovime, et The Baltic Scene saab sillaks kolme Balti riigi muusikavaldkonna vahel ning rahvusvahelisel turul võtmeks Baltikumi muusika aaretelakasse” kommenteerib The Baltic Scene eestvedaja Natalie Mets.

Ajakirja eesmärk on pakkuda lugejatele värskeimat informatsiooni Eesti, Läti ja Leedu muusikasfääridest . Nii on ajakirja esimeste lugude  seas intervjuu Cambridge teadlase dr. Kristjan Kalmuga, kelle album “Generalissimus” on 2005 aasta E.M.A gala laueraat , plaadiarvustus Läti plaadifirma I Love You  poolt välja antud Eesti dream-popi bändi Zebra Island debüütalbumist Saturnine, portreelugu Leedu elektroonilise muusika 16 aatasest imelapsest Napo ja festivaligiid 4.-6. veebruarini toimuvale Tallinn Music Weeki  muusikafestivalile. 

Inglise keelne veebiajakiri on üks tegevustest, mille kaudu The Baltic Scene oma eesmärki täidab. Lisaks ajakirjale tegutseb Baltikumi muusika turundus- ja ekspordiplatvorm  raadioprogrammi, kontsertsüsteemi ja agentuurina.