Ilmus sisearhitektuuri ajakiri SISU—LINE #2

06. juuni, 2016
1.juunil ilmus trükist Eesti Sisearhitektide Liidult sisearhitektuuri uurimuslik ajakiri SISU—LINE teine number, mis põhineb SISU 2015 sümpoosioni materjalidel ja kannab sama pealkirja – Ruumimõju.
“Ühiskond kontrollib inimest ja tema käitumist ruumis üha enam – (sise)arhitekti erialast tegevust reguleerivad kõikvõimalikud normid, mis lähtuvad ruumi kasutaja tervisest ja ohutusest.  Samas jab ruumilise keskkonna pragmaatilise raamistiku ja reaalse ruumitaju vahele see tajutav miski, mida inimene tunnetab alateadlikult, mis joonistub välja justkui iseenesest – isiklikust kogemusest, tervest talupojamõistusest ja kõhutundest…Et homseid muutusi ette näha, tuleb eilsed tõekspidamised kahtluse alla seada,” kirjutab Tüüne-Kristin Vaikla eessõnas.
SISU—LINE #2 on kaheosaline rohkete fotodega illustreeritud kogumik 2015 SISU sümpoosioni olulisematest ettekannetest:
Juhani Pallasmaa kirjutab kehast, mõistusest ja arhitektuurist, Gaeme Brooker sisearhitektuuri olemusest, Kees Spanjers ruumist, kohast ja inimestest ning Aet Ader eestlasest, kes on ruumis kinni.  Kirjasõnaks on saanud ka SISU FILMil linastunud “Elavad arhitektuurid” (Living Architectures) ja videoinstallatsioon “La Maddalena”, mille sünopsise on kirjutanud Ingel Vaikla.
Teises osas ilmuvad fotodega lühiartiklid praktikast Patrice Girod’lt ja Evelyne Merkx’ilt ambitsioonikast ruumist, Liisa ja Andres Põimelt Eesti esindusruumist, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengite varjualustest kirjutab Arhitekt Must, haridusvõimendist Kadri Klementi.
SISU—LINE #2 peatoimetaja on Eesti Kunstiakadeemia doktorant, sisearhitekt Tüüne-Kristin Vaikla ja kolleegiumisse kuuluvad Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri õppejõud Edina-Dufala Pärn ja arhitektuuri õppejõud Martin Melioranski ning Brightoni Ülikooli innovaatilise ja loovmõtlemise keskuse ja Design Futures õppekava juht Jüri Kermik (PhD) ja Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari.
 
SISU—LINE #2 saab osta täna SISU sümpoosionil Hobuveskis (Lai 47, Tallinn), hinnaga 7 Eurot, hiljem Eesti Sisearhitektide Liidus (Rüütli 4, Tallinn)