Ilmus veebiajakirja Lehter kolmas number

03. jaanuar, 2013

Möödunud aasta viimasel päeval ilmus Tartu loomemajanduskeskuses tegutsevate ettevõtete Disainimaja ja Pimik eestvedamisel veebiajakirja Lehter kolmas number (http://www.lehter.eu), kus tutvustatakse põnevaid loomeinimesi, jagatakse muljeid huvitavatest kohtumistest  ning antakse praktilist nõu neile, kel soov oma kätega midagi meisterdada.

Ajakirja peatoimetaja Hedviga Vei sõnul pakub Lehter nii sisukat kui ka meelelahutuslikku lugemist, mille abil võtta aeg maha ja samas end uuesti laadida.

Ajakirjanumbri avalooks on intervjuu filmimees Jaak Kilmiga. Lehtris on teinegi usutlus Tartu Kunstimuuseumi teadusdirektori Tiia Talvistuga. Oma armastusest vintage’i vastu räägivad näitlejanna Maarja Jaksobson ja fotograaf Merylin Püss, Hiina reisi muljeid jagab graafiline disainer Maria Laanelepp, kaugel Iisraelis elamisest ja loomingust räägib disainer ja illustraator Piia Harris-Põdersalu ning kunstikuraator Reigo Kuivjõgi jagab muljeid kunstisidemete loomisest Montenegroga. Lehter jagab ka õpetusi, kuidas valmistada liivakaarte ja näärikonservi. Traditsiooniliselt on Lehtris ka mitu moeseeriat: ühel stiilsed tartlased ja teisel fotograaf Andres Keili autorimoefotod.

Lehtri peatoimetaja on Hedviga Vei (Disainimaja), kujundaja Maria Laanelepp (Mikser Creative Studio) ning fotograaf Andres Keil (Pimik).