„Ilu asi“ tõi kokku suure hulga ehtehuvilisi

15. juuni, 2011

iluasiNädalavahetusel, 10.-11. juunil toimunud Eesti esimene ehtefestival „Ilu asi“ tõi Tartu Loomemajanduskeskusesse suure hulga ehtekunstnikke, moeloojaid ning ehtekandjaid. Kahepäevasel festivalil avati mitmed põnevad ehtenäitused, mida on võimalik külastada kuni 28. juunini. Festivali põhiüritusel, laupäeval toimunud “Edevuse laadal” oli ehteid müümas üle 20 ehtekunstniku.

Festivali korraldajate hinnangul õnnestus ettevõtmine igati. „Sellest kujunes mõnus ja õdus sündmus, kus oli ka parasjagu glamuuri ja sära. Loodame, et edaspidi noor festival kasvab ning näituste ja esitluste osas lisandub professionaalseid, põnevaid ja omanäolisi kunstnikke, kelle looming väärib esitlemist ja tutvustamist. Loodame üles leida põneva käekirjaga ehteloomingut viljelevad kunstnikud või loomeinimesed ning pakkuda  neile võimalust näidata oma töid ja tegemisi laiemale publikule,“ rääkis ehtefestivali idee autor ja üks korraldaja Kerli Pajusaar. Oluliseks pidasid korraldajad ka seda, et „Edevuse laat“ jääks kohaks, kus meie omad autorid saaksid oma loomingut publikule pakkuda.
„Edevuse laadal“ oma ehteid müünud kunstnikud jäid festivali ja ka oma müügitulemustega väga rahule. Üldine arvamus oli, et kuna laat oli spetsialiseerunud ehete müügile, siis tulid laadale teadlikud ostjad.
Korraldajad soovivad järgmise ehtefestivali korraldada aasta pärast.
Ehtefestivali korraldasid Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsevad Kerli Pajusaar, Laila Talunik ja Helen Puistaja. Toetajateks olid Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kultuurkapital ja EAS.