Innovaatilist pakkematerjali loov RAIKU võitis globaalse ettevõtluskonkursi!

02. juuli, 2021

Creative Business Cup on globaalne ettevõtluskonkurss, mis väärtustab innovaatilisi ja loovaid  äriideid. 

Tänavusel konkursil olid ülekaalukalt esindatud äriideed, mis pakkusid lahendusi ülemaailmsetele keskkonnaprobleemidele – kliima soojenemine, veepõud, plastijäätmed, saastunud õhk.

Esikoha pälvis Eestit esindav uudset pakkematerjali loov RAIKU, kes toodab puidujäätmetest pakkematerjali, asendamaks suuri keskkonnaprobleeme tekitavat mullikilet. 

„Umbes 40% vineeri valmistamisel kasutatavast puidust  jääb üle ja see põletatakse. Raiku teeb neist jääkidest keskkonnasõbralikku pakkematerjali, mis lisaks soodsale hinnale näeb ka hea välja,“ tutvustas oma toodet Karl Pärtel. 

“Raiku äriidee lahendab jäätmete probleemi kogu tootmis- ning tarbimisahelas ning on igas mõttes jätkusuutlik. Selliseid lahendusi turg just ootabki,” kommenteeris võitjat Creative Business Cup’i eestvedaja Rasmus Wiinstedt Tscherning.

Pandeemia tõttu lükkus võistlus eelmisel aastal edasi ja seetõttu oli tänavu võimalik virtuaalselt Eestit esindama saata kaks ettevõtet. Kumbki võistles eraldi voorus, omavahel ei pidanud konkureerima. Kokku võtsid võistlusest osa 73 riigi esindajad. 

Teine Eesti esindaja EDUMUS, kes aitab töötavatel spetsialistidel panustada Eesti noorte haridusse, jõudis poolfinaali 13 parema ettevõtte hulka. Muutunud keskkond on kiirendanud protsesse hariduses ja mitmed innovaatilised lahendused üle kogu maailma pakkusid Edumuse platvormile tõsist konkurentsi. 

“Loov Eesti on kohalikku eelvooru korraldanud juba 2012. aastast. Seekord valis Eestit esindavad ettevõtted välja rahvusvaheline żürii  ja tundub, et laiem vaade tõigi edu. Soovime meid esindanud ettevõtetele kõrget lendu,” ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Creative Business Cup Estonia toimub koostöös paljude heade partneritega – Startup Estonia, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Tallinna Loomeinkubaator, Estonian Business School, Prototron, Ajujaht, Creativity Lab.