Inspireeriv vestlusring moedisaini ekspordist

17. november, 2011

Eesti Disainikeskus kutsub moe-, disaini- ja ekspordihuvilisi vestlusringi, kus klaasikese veini kõrval jagavad oma kogemusi moedisaini ekspordist disainerid Kriss Soonik ja Lotta Veromaa.


Koht: Eesti Disainikeskus (Baltika kvartal, Veerenni 24, A-korpuse II korrus)

Aeg: 15. detsember 2011, 15.00-16.30
Osalustasu: 10€
Registreerimine: siin
Kriss Soonik on noor ja edukas Londonis baseeruv disainer, kel on õnnestunud oma pesubrändiga rahvusvahelistele turgudele jalg ukse vahele saada. Kriss Sooniku pesukollektsioonid (mis on toodetud Eestis) on figureerinud ka moeajakirja Elle veergudel ning on müügil prominentsetes pesubutiikides Londonis, Itaalias, Saksamaal, Eestis ja USAs ning veebipoodides. Disainikeskuse vestlusringis räägib Kriss Soonik sellest, kuidas sündis läbimurre väiksest StartUpist eduka kaubamärgini ning milline töö ja pühendumine selle taga on. «Olen õppinud, et edu ei saja lihtsalt heast peast kaela, selleks tuleb kõvasti tööd teha, aga natuke õnne on ka vaja,» kirjeldab Soonik.
Lotta Veromaa on selle aasta lõpuni Eesti Disainikeskuses töötav soome disainer, kellel on selja taga pea 10 aastane rahvusvaheline kogemus disainivallas nii Londonist, Berliinist, Roomast ja Helsinkist. Selle aasta sügisel korraldas ta Soome moekunstnikke ja fotograafe koondava kaubamärgi Fin Noiri all ühisnäituse Pariisi moenädalal. Näitus läks edukalt ning pälvis rohkelt meediatähelepanu. Vestlusringis jagab Lotta läbi Fin Noiri kogemuse nõuandeid disaineritele, millist ettevalmistust nõuab välisnäitusel osalemine, milliseid tulemusi see annab ja kuidas saab disainer võrgustikes osaledes oma tegevusi enam hoogustada.
Vaata lisaks: www.finnoir.fi
Kontaktüritus on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist EAS Loomemajanduse tugistruktuuride toetamise programmi vahendusel.