Isadepäeval räägitakse Adamson-Ericu muuseumis disainist ja valgusest

08. november, 2012

Pühapäeval, 11. novembril kl 12–14 kutsub Adamson-Ericu muuseum kõiki oma sõpru isadepäevale. Traditsiooniks saanud isadepäeva üritusel tegeletakse kunstiloominguga ning tehakse suu magusaks. Külas on kunstnikeperekond Summatavet. Osalemine muuseumipiletiga.

„Sel aastal on isadepäeval Adamson-Ericu muuseumil külas ja oskusi-teadmisi jagamas kunstnikeperekond Summatavet,” ütles Adamson-Ericu muuseumi pedagoog Liis Kibuspuu. „Ürituse raames kuuleme disaineri elukutse eripärast ning hiljem haaratakse pered loomingulisse ühistegevusse, mille käigus valmib kunstnike juhendamisel originaalne valgusti.”

Mait Summatavet on tunnustatud disainer, kelle käe all on valminud märkimisväärne hulk Eesti disainiklassikat, aga kasvanud ka uus kujundajate põlvkond. Summataveti nimega on seotud mitmed kujundus- ja tarbekunsti valdkonnad: abikaasa Ella Summatavet on nahakunstnik ning tütred Kärt ja Triin Summatavet on ehte- ja kujunduskunsti valdkonnas tunnustatud tegijad.

Külastajatele on sel päeval avatud ka Adamson-Ericu muuseumi uuendatud püsiekspositsioon ning näitus „Mare Vint. Joonistused läbi viie aastakümne”. Soovi korral saab mängida Adamson-Ericu loominguga seotud mänge.

Osalemine muuseumipääsmega: perepilet 5 € / täispilet 2,50 € / sooduspilet 1,50 €