Iseseisvate autorite loomingut müüv pood Ise Seisev Riiul S(H)ELF avab uksed

26. aprill, 2012

Reedel, 27. aprillil kell 18 – 21 toimub Ise Seisev Riiul S(H)ELFi avamine oma uues kodus Tallinnas, Slothrop’si raamatupoes, aadressil Müürivahe 19. Ise Seisev Riiul S(H)ELF tegeleb isekirjastatud raamatute, iselindistatud muusika, isefilmitud filmide ja isetehtud postkaartide esitluse ja müügiga.


Hetkel koosneb Riiul kahest osast: Isekirjastatud teoste riiul, kuhu alla kuuluvad ka postkaardid ja CD-d ning koomiksite näituseriiul, kus püüame iga kuu eksponeerida ühe uue koomiksiautori teoseid. Koomiksiriiuli põhifookuses on Euroopa “alternatiivkoomiksi” valmistajate loomingu Eestisse toomine. Teosed on nii kohapeal tutvumiseks kui ostmiseks. Koomiksite näituseriiulit kureerib Naturegraffix.

Ise Seisev Riiul S(H)ELFi eesmärk on ühendada iseseisvad autorid ja nende loomingu huvilised. Pakume autoritele  võimalust oma töö vilju esitleda ning müüa. Ühtlasi loome koha, kust indie-fännid saavad rahuldada oma iha sõltumatu autoriteose järele ja endale midagi põnevat kaasa soetada. Kuna hetkel on vähe kohti, kust saaks kindlaksmääratud aegadel ja suuremas valikus indie-asju osta, on Riiuli idee statsionaarsus ja püsivus – vastavalt Slothrop’si lahtioleku aegadele saab Riiulit külastada teisipäevast laupäevani kell 13 – 18.

Lisaks sellele, et isetegemise huvilised näeksid, millega on võimalik omal käel hakkama saada ja suurendamaks praeguste autorite nähtavust, soovime toetada isekirjastamist ja autoriraamatu arengut. Seda plaanime realiseerida kirjutamise, koomiksi- ja köitmise töötubade korraldamisega. Meie ideaal on toetada loomingulist kogukonda, mille keskseks märksõnaks on autori isetegevuse autonoomsuse säilitamine ja arendamine.

Ise Seisev Riiul S(H)ELF’i ei tegele kirjastamise ja lindistamisega. Vaatamata sellele proovime  huvilisi meile jõukohaselt aidata ning oleme avatud kõigile koostööpakkumistele. Kaugemas tulevikus näeksime Riiulit kunstigalerii ja kohvikpoena, kes praegust kunstikogukonna maastikku meeldivalt täiendaks. Seni aga ootame teid Slothrop’si teed jooma ja vestlema.

Selleks, et projekt saaks sisse korraliku hoo, ootame kõiki autoreid – kirjanikke, käsitöölisi, filmitegijaid, muusikuid, fotograafe ja kunstnikke (kes end eelmistes ära ei tundnud) – meiega ühendust võtma. Nüüd on aeg oma kraam köita, plaadile panna ja Riiulisse tuua!

Hoia silm peal Facebookis www.facebook.com/Riiul.

Kontakt: : riiulisse(at)gmail.com

Ise Seisvat Riiulit koordineerivad: Helena Leif, Liina Luhats ja Heleri Luuga.