Jääfestival 2014 kannab JÄÄMUUSIKA nime

05. detsember, 2013

UnknownJäämuusika programmiks valmistab Dream String Orchestra spetsiaalse jäämuusikapilli. See on erilise ülipika keelega pill, mille helisid võimendatakse ja muundatakse ning mille pulsilöökidega haakub slack line lindil trikkide tegemine.

 

Dream String Orchestra on eksperimentaalne kooslus, kuhu kuuluvad erineva muusikalise taustaga inimesed, keda seob otsiv vaim ja usk, et kõik pillid ei ole maailmas veel leiutatud.

Koosseisu kuuluvad:

·         Taniel Kirikal – kontratenor

·         Peeter Rebane – pillide autor, esitaja, elektroonilised efektid

·         Kristjan Priks – löökpillid, pillide autor, esitaja

·         Katri Rebane – klahvpillid, pillide autor, esitaja

·         Meelis Lusmägi – valgusdisain

Dream String Orchestra eksperimenteerib kuni 10m pikkuste, erinevast materjalist keeltega pilliga ning kasutab elektroonikat, et tuua välja instrumentide omapärane kõla. Arhailistele rahvamuusikainstrumentidele omane helilaad esitatuna pikkadel keeltel ülimadalates registrites sekundeerib kontratenori gregooriuse laulu selgele kõlale. Oluline osa on valgusefektidel, kus uudsed tehnilised valguslahendused visualiseerivad helivõnkeid. Lähtudes pika võnkuva keele ideest on kontsertetendustele kaasatud uudse spordiala slack line (tasakaalulint) virtuoossed artistid.

Festivalile eelneb:

·         Jääakadeemia (lumest ehitamine ja reljeefide tegemine 7.-14.02.2014)

·         Jääskulptuurisümpoosium rahvusvaheliste osalejatega Lätist, Norrast, Soomest jm (12.-15.02.2014)

 

Festivali tipphetked:

·         Avashow tule ja jääga – Jäämuusika (L, 15.02). Samal päeval avame jääskulptuurid, toimub taliujumisvõistlus, ehitame iglu

·         Lumeobjektide ehitamine teemal ”Jäämuusika” (P, 16.02). Samal päeval toimub ka hokishow, kalapüügivõistlus

·         JÄÄ TERVEKS! Eesti toit, liikumine ja tervis (L, 22.02)

·         Eesti Pidu (P, 23.02) – Metsatöll, koorid ja rahvatantsijad. Samal päeval toimub ka tordivõistlus ja tordioksjon teemal ”Jäämuusika ja Eesti”

Festivali atraktsioonid:

Tuubimägi, seikluspark ja kindlus, jääkarussell, uisuväljak ja uisulaenutus, kelgunõlv, miniloomaaed, hobused ja reesõit, vibulaskmine, kalapüük

Jäärestoran ja jääbaar, talvespaa ja jääujumine, grillimisplats, olümpiakeskus

Jäämuusika loss: jäämuusikalava jääpillidega, salakäigud ja aaretekamber, täpsussein, labürint, troon ja fotosein, jääkino, jääteadus

Degusteerimised, võistlustesari Rahva Olümpia, uisuõpe, maastikumäng ”Klaveriloomadega Jääfestivalil”

Festivaliala projekteerivad tuntud arhitektid Tanel Tuhal, Leles Luhse, Toomas Unt, Reet Olev, Helle-Ann Urgard jt.

Festivalist

Pärnu Jääfestival toob lumisesse kuurortlinna suvise melu ja 20 000 külastajat! Kohalikele on see tore võimalus veeta koos perega aega värskes õhus ning kaugemalt tulijaile põhjus Pärnu külastamiseks ka talvel. Pärnu Jääfestivalil jagub talviseid tegevusi kogu perele ja igas vanuses inimestele. Jääfestival on tuntud lisaks Eestile ka Soomes ja Lätis.

Pärnu Jääfestival toimub neljandat korda. Kahel viimasel aastal on festival kohale toonud 20000 külastajat, neist 15% väljastpoolt Eestit – peamiselt Lätist ja Soomest. Jääfestival sai alguse Pärnu turismiasjaliste klastrikoostööst, kus üheskoos otsustati luua põhjus ka talvel Pärnu külastamiseks. Jääfestivalil on üle 100 koostööpartneri ning vabatahtlikena on kaasa aitamas üle 300 inimese nii programmis, ehitamisel kui ka festivalimeeskonnas. Festivali üks põhimõte on olnud kaasata kohapealseid tegijaid ning nii pakkuda neile ka võimalust festivalist osa saada kaasaaitajana.

Faktid:

·         2014. aastal toimub festival 4. korda

·         Eelmisel aastal külastas festivali üle 20 000 inimese meilt ja mujalt, nende seas nii kooligruppe, peresid, täiskasvanuid kui ka eakamaid inimesi.

·         Jääfestival kestab 10 päeva, festivalile eelneb nädal aega kestev Jääakadeemia ja Jääskulptuurisümpoosion

·         Jäästivali on algatanud Pärnumaa turismiasjalised kui turismiklastri strateegia koostamise protsessis selgus, et on vaja luua talviseid põhjusi Pärnu külastamiseks.

·         Jääfestival on pälvinud Lääne-Eesti turismi ja Pärnu linna tunnustuse turismiteona 2012. Ja 2013. aastal

·         Jääfestival on ainus ja suurim talvine vabas õhus toimuv pereüritus Pärnus

·         Jääfestival on tuntud lisaks Eestile ka Soomes ja Lätis, lisaks teeme tööd Vene, Saksa, Norra, Hollandi ja Leedu turul

·         Jääfestivali eelarve on 200 000 EUR, millest 10% on Pärnu linna ja maakonna toetus, 10% vahendid eri fondidest, 20% teenuste ja piletitulu ning 60% toetajate ja koostööpartnerite panus.

www.icefest.eu