Jälle 35 000 eurot muusika eksporti ja Eesti 60ndad ja 70ndad Netiraadios!

12. september, 2012

estmusicEAÜ toetab 2012. aastal muusika ekspordiprojekte 70 000 euroga. Kummaski taotlusvoorus läheb jagamisele 35 000 eurot ja teise taotlusvooru tähtaeg on 15. oktoober 2012.
Eksporditoetust saavad taotleda kõik Eestis registreeritud MTÜ-d, OÜ-d ja FIE-d, kelle projektid on suunatud muusika ekspordi edendamisele. Eelistatud on projektid, mis aitavad tutvustada eesti muusikat ja muusikuid välisriikides ning millel on tugev eksporditulu teenimise potentsiaal. Taotlused esitatakse vabas vormis maksimaalselt 2 A4-l ja taotlus peab sisaldama taotleja andmeid, projektijuhi nime ja kontaktandmeid, projekti meeskonna ja partnerite lühikirjeldust, projekti sisulist põhjendust, eesmärke ja tegevusväljundeid, taotletavat summat ja detailset eelarvet, milles omafinantseeringu osa moodustab vähemalt 20%.

Taotlusi hindab 6-liikmeline komisjon, kuhu kuuluvad Juko-Mart Kõlar (MTÜ Eesti Muusika Eksport), Jüri Makarov (Viljandi Kultuuriakadeemia), Kristiina Alliksaar (Tallinn Music Week), Kristjan Mazurtšak (Eesti Jazzliit), Maria Mölder (Eesti Heliloojate Liit) ja Danel Pandre (Crunch Industry OÜ). Taotlused esitatakse pdf-formaadis 15. oktoobriks e-maili aadressile:juko@estmusic.com. Otsused tehakse teatavaks MTÜ Eesti Muusika Ekspordi uudiskirjas 2 nädala jooksul pärast taotluste esitamise tähtaega.

Eesti muusikat mängiv Netiraadio avas uue kanali retromuusikasõpradele, kus kostub artistide esimene looming alates 1960. ja 1970. aastatest, aga ka hilisemast ajast.

Netiraadio asutanud Eesti Autorite Ühingu juhatuse esimehe Mikk Targo sõnul kuuleb uuest kanalist selliseid ansambleid nagu Virmalised, Credo, Optimistid, Kristallid, Rütmikud, Toonika jpt. Kindlasti kõlavad ka Paradoks, Jaan Kumani Ansambel, J.M.K.E., Propeller, Kontor, Prohvet jaBig Band “Tööstusaparaat”. Solististest kostub Eesti muusika koorekiht alates Jaak Joalast, Ivo Linnast, Anne Veskist kuni Mart Helme, Bruno O’Ya ja Tajo Kadajaseni.”Kutsume vanemaid bände oma kappides tuulama ja korrastama unustusehõlma vajunud salvestisi. Kindlasti on nende hulgas väga erilisi pärle. Netiraadio levikul pole piire ning on tagumine aeg maailmale teada anda, millega me kunagi siin raudse eesriide taga tegelesime,” sõnab Targo.

Netiraadio on internetipõhine raadio, kus kõlab siinsete ansamblite ja solistide looming. Raadio on loodud Eesti Autorite Ühingu poolt, et propageerida kohalikku muusikat. Hetkel on Netiraadio valikus 12 erinevat kanalit ning seda saab kuulata aadressil www.netiraadio.ee.