Jane Eyre’i ja Mr Rochesteri riietas eestlasest moedisainer

14. detsember, 2012

jane-eyre_etendusest-fotod_alan-proosa-1Rakvere teatris täna õhtul esietenduva muusikalise melodraama „Jane Eyre“ uudsed kostüümid kujundas Eesti meestemoe brändi Kalle HT disainer Kalle Aasamäe.

„Armastus, siirus, otsekohesus, julgus – need on ideed, millest sain etendusele kostüümide loomisel enim inspiratsiooni,“ räägib Aasamäe. „Kõiki need väärtused on olnud olulised sajandeid ja neid tuleb esile tõsta ka täna.“

Tema sõnul oli koostöö Rakvere teatriga  väga inspireeriv ja lühikese ajaga suudeti ära teha suur töö.. „Nautisin kontrolletendust täielikult. Oleksin pigem hull ja viskuksin katuselt alla, kui et jätaksin selle etenduse vaatamata,“ parafraseerib „Jane Eyre’i“ Aasamäe.

Romaani Jane Eyre põhjal lavale toodava krestomaatilise loo lavastajaks on Jaanika Juhanson. Tema taktikepi all sündinud interpretatsioonis on tegu muusikalise melodraamaga, kus eesti luuletekstidele on loonud originaalmuusika mitmekordne teatriliidu aastapreemia nominent Tarmo Kesküll.

Kuni 5. jaanuarini on Rakvere teatri kohvikus avatud ka Kalle HT näitus, kus on võimalik näha Kalle HT disaineri Kalle Aasamäe rõivaste kavandeid läbi erinevate kollektsioonide. Joonised pärinevad nii Kalle Aasamäe õpingute ja tööperioodist Moskvas, kui ka loometööst Eestis, sh „Jane Eyre’i“ kavandid. Viimaseid on võimalik näha ka veebis leheküljel http://kalleht.com.

Kalle HT on meestemoele keskendunud Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Kalle HT disainer on Kalle Aasamäe, kes on töötanud ja esitlenud oma kollektsioone nii Eestis, Venemaal kui ka Lätis. Kalle HT bränd on mõeldud mehele, kes hindab mugavat, kvaliteetset ja detailides omanäolist riietust.