Järgmine nädal toob Tallinnasse noorte kunstnike rahvusvahelise paremiku

10. november, 2011

altKunstnikuna pakub festival mulle võimaluse viia end kurssi mujalt pärit noorte kunstnike loomingu ja väljendusviisidega. Varasem kogemus näitab, et selliste festivalide käigus sünnib mul endal alati uusi ideid ja tihti ka koostööprojekte tulevikuks,“ ütles Stella Salumaa, Neu/Now live-festivalile valitud animafilmi „Elu kilukarbis“ autor.


Festival toimub erinevates vanalinna galeriides ja saalides. Live-festivalile pääsenud filme saab näha Kinomajas Uuel tänaval, disaini ja visuaalse kunsti projekte Kullo galeriis Kuninga tänaval ning disaini- ja arhitektuurigaleriis Pärnu maanteel, tantsuprojekte Kanuti Gildi saalis Pikal tänaval ja muusika- ning helikunstiprojekte Mustpeade majas Pikal tänaval. Festivali õhtust programmi sisustab Neu/Now ametlik baar Von Krahl, kus toimub ka festivali ava- ja lõpupidu.

„Neu/Now sobitab ajaloolise kultuurikeskkonna noore, uuendusliku ja kõige kaasaegsema kunsti ilmingutega. Festivali toimumiskohtadele on igal aastal rõhku pandud, nii võimendab ka sel aastal meie vanalinna taust tuleviku noorte talentide kunstiprojekte,“ ütles EMTA välissuhete prorektor ja Neu/Now festivali rahvusvahelise žürii liige Marje Lohuaru.

Lisaks 17. novembril algavale live-festivalile algas oktoobri alguses Neu/Now online-festival selleks spetsiaalselt loodud veebikeskkonnas, mis asub aadressilwww.neunow.com.

Online-festivalil esitletakse 135 noore tulevikutalendi kunstiprojekti 23 riigist.

Festivalile said kandideerida kõik lõpetavad või äsja lõpetanud kunsti- ja muusikaerialade tudengid ülikoolidest, mis kuuluvad ELIA (European League of Institutes of the Arts) võrgustikku.

ELIA on alates 1990. aastast tegutsev sõltumatu koostöövõrgustik, mis ühendab 350 Euroopa kunsti- ja muusikakõrgkooli. Eestist kuulub ELIA-sse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool.

Neu/Now festivali piletid on müügil Piletilevis:http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/muu/?show=23733