Järgmisel nädalal vallutavad klassikatalendid Nokia Kontserdimaja

20. märts, 2014

Lisaks tele-ekraanile sünnivad klassikatähed ka neljandat korda toimuval Tallinn Music Weeki klassika-artistide esitluskontserdil. 27. märtsil algusega kell 18:00 astuvad Nokia Kontserdimajas lavale 15 solisti / ansamblit nii päris noorte annete kui ka juba tuntust kogunud muusikute hulgast.

Pille Lille Muusikute Fondi (PLMF) ja Eesti Muusika Arenduskeskuse (EMAK) korraldatav 5 tundi kestev esitlus on ainulaadne võimalus kuulda nii suurel hulgal erinevaid artiste ühe õhtu jooksul. „Ürituse eesmärk on tutvustada nii publikule kui ka rahvusvahelise muusikatööstuse esindajatele andekaid interpreete ning huvitavaid ansambleid“, ütles PLMF-i tegevjuht Leelo Lehtla.

Kontserdilavale astuvad teiste seas Roomas äsja õpingud lõpetanud noor sopran Arete Teemets, Londonis tegutsevad väljapaistev viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja ka kontrabassi mängija Siret Lust ning pianist Kristiina Rokashevich, tšellistidest kuuleme säravat Andreas Lendi ja telekonkursist “Klassikatähed” tuttavat Marcel Johannes Kitse ning samuti Hispaanias karjääri arendavat trompetisti Neeme Otsa. Samas esitletake ka tütarlastekoori “Ellerhein” ja Läti vokaalansamblit “Latvian Voices”. Õhtu lõpetab Venemaa show-viiuldaja Stepan Mezentsev.

„Muusikud on valinud esitamiseks oma repertuaari kõige efektsemad ja lihvitumad pärlid ning arvestades artistide võimekust, võite kindald olla, et esinemised tulevad tõeliselt muljetavaldavad“, lausus PLMF’i looja ja kunstiline juht Pille Lill.

Artiste on kuulama kutsutud maailma mainekate muusikaagentuuride, festivalide ja orkestrite juhid ning ka Eesti muusikamaastiku juhtfiguurid, teiste hulgas on esindatud Crecendi Artists, Stuttgarti Kammerorkester, Latvijas Koncerti ja Camerata Nordica. „Klassika-artistide tase on aastast aastasse olnud TMW-l väga kõrge. Oleme saanud välisekspertidelt ülimalt positiivset tagasisidet, mis innustab meid edasi tegutsema“ ütles EMAK-i juhataja Marje Lohuaru ja lisas, et „meie noored muusikud vajavad järjepidevat toetust, et julgeda kaasalüüa rahvusvahelises tihedas konkurentsis.“

Nokia Kontserdimaja suur saal:
18.00 Neeme Ots (trompet)
18.15 Arete Teemets (sopran)
18.30 Siret Lust (kontrabass)
20.15 Andreas Lend (tšello)
20.30 Age Juurikas (klaver)
20.45 Duo Anna-Liisa Bezrodny (viiul) & Marko Martin (klaver)
21.00 Tütarlastekoor Ellerhein
22.30 Stepan Mezentsev (show viiulil, RUS)


Nokia Kontserdimaja aatrium:
19.00 Latvian Voices (vokaalansambel, LV)
19.15 Marcel Johannes Kits (tšello)
19.30 Johan Randvere (klaver)
19.45 Peeter Margus (viiul)
21.30 Duo Kristo Käo (kitarr) & Leonora Palu (flööt)
21.45 Duo Olga Kulikova (klaver) & Maria Nesterenko (vioola)
22.00 Kristiina Rokashevich (klaver)

Piletid on müügil Piletilevis ja Ticketpros hinnaga 10.- ja 5.- (sooduspilet õpilastele, tudengitele ja pensionäridele) ning kontserdipäeval hinnaga 15.- ja 10.-.