Jõulukuu raamatunädalal rahvusraamatukogus

06. detsember, 2013

rahvusraamatukogu-300x23310.–14. detsembrini toimub Rahvusraamatukogus traditsiooniline jõulukuu raamatunädal, kus raamatuid müüb üle 60 kirjastuse. Toimuvad raamatuesitlused ja autogrammitunnid, EKA tudengid teevad näituse, kirjandusfoorum „Paabeli raamatukogu“ võtab luubi alla loo.

Rahvusraamatukogu tutvustab teisipäeval, 10. detsembril kell 14 ja neljapäeval, 12. detsembril kell 16 näitust  „Metsiku „pibliotek”: ühe ärkamisaegse raamatukogu lugu“, kogunemine fuajees.

Põnevad raamatuesitlused
Teisipäeval, 10. detsembril kell 15.30 esitleb Eesti Rahvusraamatukogu 2014. aasta kalendrit „Aastaring spordikirjandusega“. 2014 on teatavasti kuulutatud liikumisaastaks. Kalender annab ülevaate enne 1940. aastat Eestis ilmunud ja Rahvusraamatukogu kogudes leiduvast spordikirjandusest ning olulisemate spordialade arengust Eestis. Iga kuu on fookuses üks spordiala. Esitlus toimub fuajees, kus astuvad üles ka VAT Teater ja akrobaatikaklubi Twister. Rahvusraamatukogu kohvikus toimuvad Ivi Eenmaa autogrammitunnid. Ivi Eenmaa sulest on ilmunud raamat“Elu paralleelmaailmades. Meenutusi Eesti Rahvusraamatukogu saamisloost 1982-1997”.
Raamatuesitlused toimuvad 6. korruse näitusesaalis, seega kutsume külastajaid julgelt ka raamatukokku sisenema, selleks ei pea olema lugejaks registreerunud. Esitletakse Loone Astula luulekogu „Tundemõtted“, Jaak Juske uut raamatut „Lood unustatud Tallinnast 2. Tallinna tööstus” ja Aimar Ventseli raamatut „Minu Jakuutia“.

Näitus „Lugeja külluse ajastul
Raamatunädala kunstilise poole eest hoolitsevad EKA tudengid, kelle näitus „Lugeja külluse ajastul” leiab aset Rahvusraamatukogu mitmetes ruumides. Näituse aluseks on Mehhiko luuletaja ja esseisti Gabriel Zaidi arutlus lugemisest ja kirjastamisest maailmas, kus iga 30 sekundi tagant ilmub mõni uus raamat. Kuigi Zaidi essee kannab provokatiivset nime “Liiga palju raamatuid” (ja alapealkirja “Lugemine ja kirjastamine külluse ajastul”), on see siiski sütitav manifestatsioon raamatu elujõulisuse kohta.

Paabeli raamatukogu võtab loo luubi alla 
Reedel, 13. detsembril võtab väikses konverentsisaalis hoo sisse kirjandusfoorum „Paabeli raamatukogu”, mille seekordseks teemaks on „Lugu luubi all“. Avasõnad ütleb Kirjanike Liidu esimees Karl Martin Sinijärv, ettekannetega esinevad äsja aasta kodanikuks kuulutatud filoloog, folklorist ja kultuuripärandi aasta saadik Marju Kõivupuu, kirjanikud Peeter Sauter, Kaur Riismaa, Peeter Helme, Mati Sirkel, Mihkel Kunnus, Andrei Hvostov, Kätlin Kaldmaa ning Valdur Mikita. Alates kella 17-st vestleb Mats Traadiga elust ja loodusest Jaanus Vaiksoo. Foorum jätkub 6. korruse näitusesaalis Valdur Mikita ja Piret Pääri jutuõhtuga.
„Paabeli raamatukogu“ korraldavad Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu. Üritust toetavad Kultuurkapital ja Eesti Kirjastuste Liit. Ettekandeid juhatavad sisse ja võtavad kokku Veronika Kivisilla ja Jürgen Rooste.

Laupäeval, 14. detsembril kell 13 kutsub kirjastus Pegasus kõiki lapsi ja lapsemeelseid Kätlin Vainola ja Ulla Saare uue lasteraamat „Lift“ esitlusele. Joonistatakse üheskoos pilte, räägitakse põnevaid lugusid ja süüakse maitsvat torti.

Jõulukuu raamatunädala raamatumüük on avatud 10. detsembril kell 12–20, 11.–13. detsembrini kell 10–20 ja 14. detsembril kell 11–18. Siit leiate palju põnevaid ja soodsaid pakkumisi otse kirjastustelt.

Olete oodatud!

Rohkem infot www.rahvusraamatukogu.ee