Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusel on olnud töine aasta

08. jaanuar, 2014

ecadc logo2013. aastal on mitmed noored Eesti kunstnikud saanud rahvusvaheliste preemiate ja nominatsioonide osalisteks, eksponeerinud oma töid välismaistes galeriides, võtnud osa rahvusvahelistest kunstiprojektidest ja osalenud messidel.

Aasta jooksul esindati koos partnerorganisatsioonidega 11 Eesti kunstnikku seitsmel rahvusvahelisel messil, välispraktikaprogrammide toel koolitati viis noort kunstivahendajat kuues galeriis Glasgows, New Yorgis, Londonis ja Berliinis. Kunstivälja sisene koostöö intensiivistus oluliselt arenduskeskuse initsieeritud Tallinna Teisipäevade raames, külaliskuraatorite programmi raames külastasid Tallinna rahvusvahelised kunstiprofessionaalid Sam Barzilay (New York), Ellen Mara de Wachter (London), Magdalena Kröner (Düsseldorf), Niekolaas Lekkerkerk  (Rotterdam) ja Luigi Fassi (Graz), mille tulemusena toimusid rahvusvahelised näituseprojektid Eesti kunstnike osavõtul või ilmusid Eesti kunstnikke tutvustavad artiklid.  

2014 aastal jätkatakse alustatud programmidega Eesti kaasaegse kunsti rahvusvahelise nähtavuse suurendamise nimel ning kohaliku kunstituru ja galeriikultuuri väljaarendmaise suunas. Lisaks alustatakse tööd kunstiindeksi loomisega kaasaegse kunsti tehingute jälgimiseks Eesti kunstiturul, sügisel on plaanis korraldada Eesti Fotokunstimessi ning valmistame ette ühisprojekte rahvusvaheliste partnerite, Eesti kunstnikke esindavate välisgaleriide ning Eesti galeriidega uute messi- ja näituseprojektide osas Euroopas ja Ameerikas.