Kadrioru kunstimuuseum kutsub suurele maalilaupäevale

24. mai, 2012

Laupäeval, 26. mail kell 11.00–15.00 toimub Kadrioru kunstimuuseumis traditsiooniline suur maalilaupäev, mis pakub kogu perele võimaluse luua iseseisvalt kunstiteoseid, külastada näitusi ja osaleda giidiga ekskursioonidel.


„Maalilaupäev pakub suurepärase võimaluse pere ja sõprade seltsis lõbusalt ning loovalt aega veeta,” ütles Kadrioru kunstimuuseumi haridustöö kuraator Linda Lainvoo. „Kuna Kadrioru kunstimuuseum suletakse remondi tõttu külastajatele 1. juulist pooleks aastaks, siis saab maalilaupäeval lossile veel viimase uuenduskuuri eelse pilgu heita.”

 

Kell 11.00 avatakse Kadrioru lossi ees laenutuspunkt, kust on võimalik laenutada tasuta maalimistarbeid ja molberteid ning asuda Vene impressionismist inspireerituna maalima Kadrioru lossi kaunist ümbrust.

 

Kell 12.00 ja 15.30 toimuvad eesti- ja venekeelsed ekskursioonid näitusel „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest”. Näitusel nähtu ja ekskursioonil kogetu saab päeva jooksul lõbusas vene kunsti teemaliste prosside töötoas ellu rakendada. Osalemine muuseumipiletiga.

 

Kell 12.00–15.00 toimub kunstniku ja maaliõppejõu Renee Aua õlimaali meistriklass. Inspiratsiooni leiab Kadrioru lossist, õites lilleaiast ning näituselt „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest”. Meistriklassis osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil kadriorg@ekm.ee või telefonil 606 6400. Hind 6.40 €.

Kell 15.00 algab Kadrioru kunstimuuseumi suures saalis kontsert, kus esinevad „Musamari” laululapsed ning kuuleb kaunist flöödimuusikat. Osalemine muuseumipiletiga.

 

Üritust toetab AKZO NOBEL BALTICS AS.

11. korda korraldab Kadrioru kunstimuuseum maikuu viimasel laupäeval suurtele ja väikestele looduse- ja kunstisõpradele suure maalilaupäeva, kus pakutakse võimalust iseseisvalt kunsti teha.