Kahe kuuga kuus unistust teoks saanud

14. august, 2012

000009Hooandja ühisrahastusportaal, mis mõeldud loovatele projektidele toetuse kogumiseks, on viis nädalat avatud olnud (www.hooandja.ee). Vaatamata sellele, et need esimesed kuud on enamike inimeste puhkekuud, kus arvutite taga nii palju ei olda, on Hooandjal väga hästi länud. Tänaseks on Hooandja kaudu oma unistuste teoks tegemise toetuse saanud kuus projektimeeskonda.

Kõige populaarsem kategooria on muusika, seda nii tegijate kui toetuse jagajate poole pealt. Nii ongi toetust saanud Liisi Koiksoni ja Ardo Ran Varrese projekt, mille tulemusena ilmub novembris CD Liisi Koikson ja Vaikne Esmaspäev. Teine rahastuse saanud muusika projekt on viiuldaja Johanna-Adele Jüssi esimene CD nimega Kiilid. Muusika ja trükiseprojektina kogus vajamineva summa täis ka maailmarändur ja muusik Tom Valsberg, kes projekti tulemusena annab välja rännakuraamatu ja CD plaadi.

Omalaadne ja põnev projekt, mis samuti rahastuse kokku sai on Maike Londi ja Kaja Kannu lavastatav eksperimentaaletendus SPA, mis on tasuta etendus Peipsi ääres AmbulARTooriumis, kaasates kohalikke vene vanausulisi.

Esimene projekt kes Hooandjast rahastuse kokku sai oli kunstnik Chintis Lundgreni animaprojekt, mille käigus valmib ühe minutiline animatsioon “Müstiline raba”.

Esimene edukas disainivaldkonna projekt tuli noore ettevõtja Ivar Arulaiu sulest. Tema projekti idee on toota kasutatud tuletõrjevoolikutest kotte.

Kõikidel projektiautoritel on nüüd käed ja jalad tööd täis, sest toetajatele tuleb lubatud auhinnad nüüd valmis teha ja kohale toimetada. Nimelt ei ole Hooandja näol tegemist heategevusliku keskkonnaga, siin tuleb tegijatel midagi toetajatele ka pakkuda, olgu see siis projekti käigus valmiv CD plaat, animatsioon või tuletõrjevoolikust tehtud kott.

Kokku on Hooandja kaudu tehtud annetusi 14 000 euro ulatuses, millest osa on toetajatele ka tagasi kantud. Kui projekt vajaminevat summat 2-8 nädala jooksul kokku ei kogu, siis kantakse toetused toetajatele tagasi, raha kuskile ripakile ei jää ja tegijad ei pea ppoli eelarvega projekte tegema.

Kõikide projektiautorite rõõm oma unistuste teoks saamisest on olnud liigutav. Eks ideid ikka jagub aga ressursse mitte. Hea on näha, et Hooandja näol on leitud koht, kus oma unistustele hoog sisse saada. Jääme edaspidigi ootama põnevaid projekte kunsti, muusika, teatri, disaini, mängude, tehnoloogia, trükiste ja foto ning filmi valdkonnast.

Kui Sul on huvitav loominguline idee, mille tulemus on mõõdetav ja teistega jagatav, siis ootame Sind väga.