„Kahe tolli oksjonile“ esitati ligi 400 miniatuuri

16. veebruar, 2012

lmk-logoEsmakordselt Eestis toimuvale miniatuurkunsti oksjonile „Kahe tolli oksjon“ esitas 70 kunstnikku ligi 400 teost, millest kunstiekspertidest koosnev komisjon valis 15. märtsil Tartu Loomemajanduskeskuses toimuvale oksjonile 51 tööd 38 autorilt. Oksjonile valitud tööd on tehtud 23 erinevas tehnikas. Oksjonile esitatud kunstiteoste maksimaalsed mõõdud on 2x2x2 tolli (5,08×5,08×5,08 sentimeetrit).

Tartu Loomemajanduskeskuse arendusjuht Külli Hansen rõõmustas, et töid tuli oksjonile nii palju ja väga erinevates tehnikates. „Neid tuli kõikjalt üle Eesti erinevas eas kunstnikelt.  See näitab, et meie idee inspireeris kunstnikke.  Oksjoni üldpilt on põnevalt kirju ja piisavalt atraktiivne ka nõudlike ostjate jaoks,“ lisas Hansen.

Kunstiteadlane Indrek Grigor põhjendas aga seda, miks pooleteise aasta eest sündinud mänguline idee rakendus oluliselt suurejoonelisemalt kui osati oodata või loota, nii: „Põhjuseks on ilmselt osalt väga väike materjali kulu, aga nagu võib järeldada laekunud vastukajast, hakkas ka kunstnike jaoks kahe tolli formaat tööle mitte kui piirang, vaid absurdne, aga samas meeliköitev väljakutse.„

Oksjonile valitud töödest koostatakse oksjoni kataloog ja neid eksponeeritakse oksjonile eelneval näitusel Tartu Loomemajanduskeskuse uues hoones Kalevi 17.  Oksjon toimub 15. märtsil Kalevi 17 hoone avamispidustuste raames. Kõikide tööde alghinnaks on korraldajate poolt määratud kümme eurot.

Seoses suure osalejatehulga ning esitatud kunstiteoste kõrge tasemega otsustas komisjon lisaks tavapärasele oksjonile korraldada ka internetioksjoni.

Loomemajanduskeskus sai idee korraldada miniatuurkunsti oksjon  Tartu noore kunsti oksjonitelt, kus miniatuuri formaat osutus kunstisõprade hulgas väga populaarseks.

„Kahe tolli oksjonit“ korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus ja Tartu Kunstnike Liit.  Oksjonitöid valinud komisjoni liikmed on Indrek Grigor (Tartu Kunstimaja), Markus Toompere (Tartu Kunstnike Liit), Külli Hansen (Tartu Loomemajanduskeskus), Rauno Thomas Moss (Tartu Kunstnike Liidu liige), Liina Raus (Kunstilaenutus), Põim Kama (projektijuht).