Kaheksa disainerit ja kuus kollektsiooni reede õhtul Pärnu Moodi moealleel

25. juuni, 2015

Reedel, 26. juunil kell 18 on Pärnu Aia tänav 8 allee taas moe päralt. Näha saab kaheksa disaineri poolt loodud 6 uut ehte- ja rõivakollektsiooni. Moealleel astuvad lavale disainerid Anniki Kopli ja Merike Tamm Ärklitoast, Anne-Ly Veit, Piret Hallik-Sass, Artkvarta ehete loojad, Evelin Nigula ja Kaja Rinaldo. Üritus on tasuta. Lisaks moele tutvustatakse ka galerii selle suve veinivalikut Grappololt, traditsiooniliselt on kohal Oriflame. Moealleele aitavad kaasa Pärnu linn, Kultuurkapital, Tamaris, Turundustugi, Premia ja Ilutooted24.ee.

 

Ärklitoa: Anniki Kopli ja Merike Tamm

Ärklitoa nime taga pesitsevad kaks naist: Anniki Kopli ja Merike Tamme, kelle käe all saab pehme ja koduse näo nii keraamika kui tekstiil.

Naised tutvustavad Ärklitoad nii: “Ärklitoa, see on kodu pehmem pool. Meil kõigil on oma ettekujutus, milline on tõeline kodu – see kõige tähtsam koht maailmas, kus tunda end mugavalt ning avasüli külalisi vastu võtta. Ärklitoas saadakse inspiratsiooni kodusoojusest ja igapäevastest kaunitest hetkedest, kuhu lisatakse näpuotsatäis maalähedust, romantikat, põhjamaist loodust ja müstikat. Ärklitoa kraam on valmistatud Eestis. Suurem osa kangast on kodumaine ning ka keraamika on toodetud ja dekoreeritud Eestis. Auhinnatud disainer Merike Tamm on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli graafilise disaini erialal. Ta töötab vabakutselisena, luues disaine erinevatele projektidele pakenditest korporatiivgraafikani ning illustreerides raamatuid. Anniki Koplil on ettevõtlustaust, kuid hobi korras loob ta romantilise alatooniga ning vallatu moega rõivaid õrnemale soole. Oma loomingus kasutab ta looduslikke kangaid, pitse ja paelu.

Vaata lisa Ärklitoa FB lehelt: https://www.facebook.com/arklitoa?fref=ts

 

anniki_kopli.jpg

 

 

Anne-Ly Veit

Anne-Ly Veit on Pärnust pärit, vahepeal pealinnas ametit õppinud ning taas sünnilinna naasnuna tegeleb ta hobi korras rõivaste disainimisega. Õmblemispisiku avastas ta endas üsna tillukese tüdrukuna. Ta eristub teistest disaineritest, andes ebatraditsioonilistele asjadele uue elu ning võimaluse särada ja silma paista. Esitlusele tulevas kollektsioonis olen kasutanud hulgaliselt reklaamplakateid, mis muidu leiaks oma lõpu prügikastis ja väga palju erinevaid meeste lipse, mis ripuvad teiseringi poodides üsna kurva näoga ning nende edasine saatus on tihtipeale teadmata.

 

Piret Hallik-Sass

Piret Hallik-Sass on lõpetanud Tallinna Ülikooli kunsti eriala ning töötab graafilise disainerina ning turundus- ja disainiettevõtte Turundustugi juhina. Piret Hallik-Sass on disaininud nii mööblit, tekstiili kui ka loonud sisekujundusi ja lavastusi. Esimene isikunäitus toimus 1992. aastal Haapsalu Kultuurikeskuses, kus olid väljas art protis tehnikas suuremõõtmelised tekstiilid. Viimastel aastatel on valminud kuurorditeemalised rõivakollektsioonid “Haapsalu” ja “Pärnu”. Sel aastal teostuvad 3 viimase aasta ideed kuurorditeemalise kollektsioonina.

 

Artkvarta          

Artkvarta ehete märgi taga peituvad kaks väga tugeva tehnilise oskuse ja hea maitsega kunstnikku, kelle juured ulatuvad Ukrainasse. Artkvarta lugu algas kahe noore inimese kohtumisest Lvivis, kes mõlemad armastasid oma kätega tehtavat tööd. Julia õppis graafilist disaini ja Edward psühholoogiat. Kohtumise ajal töötas Julia ehte- ja Edward klaasitööstuses. Koostöö hakkas kohe arenema. Paar aastat lihviti oskusi, katsetati ja otsiti oma stiili – Tiffani tehnikas vitraažehted, kus kasutatakse sulatatud klaasi ja vääriskive. See on imeline töö naturaalsete materjalidega. Nad otsivad pidevalt uusi lahendusi, kuid eelistavad lihtsat disaini – ehete vormid ja värvid on lihtsad ja veetlevad. Artkvarta stuudio asub Pärnu vanalinnas, siin valminud ehted rändavad üle maailma. Näiteks eelmise aasta suvel soovitas USA ajakiri “Belle Armoire” Los Angeleses suveehteks just Artkvarta Soft Purple kaelakeed!  Vaata lisa: http://artkvarta.com/

 

artkvarta1.jpg

 

Evelin Nigula

Evelin Nigula heegeldatud ehted on romantilised ja pehmed.

 

Kaja Rinaldo

Keraamik Kaja Rinaldo toob moelavale oma keraamilised ehted. Kaja Rinaldo on läbi ja lõhki Pärnumaa keraamik, kellele vanad traditsoonid ja looduse puhtus lähevad väga korda. Ta on suur maaelu austaja ja elab oma sünnitalus. Kaja Rinaldo peres on kunst ja käsitöö aus olnud juba mitu põlve. Kaja peres on 3 last. Nii oma kui ka paljude teiste laste elu rikastab ta kunstiga, andes koolis kunsti ja käsitöö tunde. Tänasel päeval on keraamika valmistamine ja koolituste läbiviimine Kaja põhitöö. Kaja on võitnud pedagoogika vallas mitmeid konkursse ja olümpiaade. 2014. aastal ilmus kirjastus „Pegasuselt“ käsiraamat „Kodune keraamika“, autor Kaja Rinaldo.

 

Pärnu Moodi moealleed toimuvad kolmandat aastat kuurordigalerii Central vedamisel. Moealleedega soovime elustada ühte vähestest Pärnu kesklinna järgi jäänud alleedest. Aastakümneid tagasi on see allee olnud rahvarohke – kaunite kleitidega daamid, ülikondadega mehed ja tuhanded lilled – selleks, et võtta vastu ja õnnitlada äsjaseid abielusõlmijaid. Nüüd taas on allee kaunite rõivaste ja heatujuliste inimeste päralt!