Kaheksa väliskuraatorit tutvuvad Eesti kunstieluga

21. september, 2017

CPR 2017: The Baltic Sea raames saabuvad 24. septembril Eestisse kaheksa väliskuraatorit, kes viie päeva jooksul tutvuvad kohaliku kunstieluga.

Intensiivse programmi raames külastavad kuraatorid 9 kunstniku ateljeesid, kohtuvad kohalike kunstiprofessionaalidega ning tutvuvad olulisemate näituste ja kunstiinstitutsioonidega nii Tallinnas kui Narvas. Visiidi osaks on intensiivne akadeemiline programm, kus osalejad töötavad läbi kunstiajaloolase Liisa Kaljula poolt nende jaoks valitud artiklid ja videomaterjalid Eesti lähikunstiajaloost. Peale Eestit jätkavad kuraatorid oma reisi Rootsis, Taanis ja Norras. Iga riigi pealinnas on kuraatorite eesmärgiks saada võimalikult põhjalik ülevaade nii institutsionaalsest kui rohujuure tasandil toimuvast kunstielust.

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ja Curatorial Program for Research (CPR) koostöös sündinud visiidi eesmärgiks on pakkuda süvendatud teadmisi ja otsekontakte Eesti kunstiprofessionaalidega. Osalemiseks pidid kuraatorid läbima konkursi, kuhu laekus ligi 100 taotlust kogu maailmast. Kohapeal tehtud uurimistöö põhjal esitab iga kuraator hiljem näituseprojekti, kuhu on kaasatud Eesti kunstnikud. Võitja otsustavad vastuvõtvate riikide esindajad.

Eestit külastavad Agata Chinowska (Poola), Rachel Cook (USA), Inês Geraldes Cardoso (Brasiilia), Samira Hashemi (Iraan), Eva Riebová (Tšehhi), Ainslie Roddick (Suurbritannia), Helena Santos Elorriaga (Hispaania) ja Wong Binghao (Singapur). Laekunud taotluste seast tegid valiku Carmen Ferreyra (CPR, direktor), Karin Laansoo (Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Outset Eesti, direktor), Susanne Ewerlöf (Fullersta Gård ja Verkstad Konsthall, kuraator), Jonatan Habib Engqvist (vabakutseline kuraator ja Stockholmi kuraatorite residentuuri (CRIS) asutajaliige).
Pildil üleval vasakult: Samira Hashemi (Iraan), Wong Binghao (Singapur), Eva Riebová (Tšehhi), Rachel Cook (USA)

Pildil all vasakult: Agata Chinowska (Poola), Inês Geraldes Cardoso (Brasiilia/Portugal), Ainslie Roddick (Suurbritannia), Helena Santos Elorragia (Hispaania)