Kapitali saade tutvustas Eesti disainmööblit

24. oktoober, 2014

kapital ilonaViimane Kapitali saade tutvustas Eesti puidu kasutamise võimalusi ning seda disainmööbli tootmise võtmes. Sõna saavad muuhulgas meie PESAkas RADIS, kes toodab retrohõngulist vineermööblit. 

Räägitakse mööbli tootmisest, disainist, materjalist, tootearendusest ning ekspordist, smauti disainerite ja mööblitootjate vähesest koostööst. Oma arvamust väljendavad mööbliettevõtted Skano, Warm North, Eesti Disainerite Liit, ON24 mööblipood ning TTÜ.

Eesti Disainerite Liidu juhi Ilona Gurjanova sõnul Eesti mööbliettevõtete ja disainerite koostöö praktiliselt puudub. “Kui meie disainerid ei saa kogemust – tuleb hästi tunda ju tehnoloogiat, materjale –  siis nad ei saagi olla kogenud. Mistõttu võtavad mööblitootjad hoopis välismaa disaineri. Arvan, et meie disaineritele tuleks anda võimalus ning seeläbi koos kasvada.”

Need ajad on möödas, kus asju ilu pärast osteti. Täna teeb disain elu mugavamaks ja hoiab aega kokku. Kasumi mõttes võib olla võrdne toota 100 masstoodandueset või 10 funtsionaalset disaineset. 

Vaata saadet siit.