Keit Pentus: Eestis tuleb väärtustada loovat tegutsemist

16. detsember, 2009
Riigikogu aseesimees Keit Pentus ütles Riigikogus täna toimuvat loomemajanduse seminari avades, et ajale kohaselt on tänase arutelu rõhk majandusel.
“Majanduskriisi ajal on ilmselt igas valdkonnas mõeldud palju sellele, mil moel ja kuidas edasi toimetada. Pelgalt allhankeriigi staatus meid ei rahulda. Tahame edasi liikuda loova ja arendava riigi poole. Sellise riigi poole, kus tootmise kõrval on väärtustatud ka toote arendus, disain,” ütles Pentus.

Pentuse sõnul on Eestis juba praegu küllalt palju loovmajanduse kategooriasse liigituvat ettevõtlust, kuid tihti ei osata seda märgata või üles leida.

“Mis te arvate, kuhu liigitas riiklik statistika veel mõni aasta tagasi kirjastustegevuse?
Loomulikult metsa- ja paberitööstuse alla, sest kirjastajate lõpptoodang – raamat, ajaleht või ajakiri ilmub ju paberil,” tõi Pentus näite.

“Nii et me vajame muutusi mitte vaid mõttemaailmas, vaid ka riigi regulatsioonides. Tahame neid regulatsioone Riigikogu poolelt ette valmistada koos nende inimestega, keda need muudatused kõige otsesemalt puudutavad ja kelle tegevuse hõlbustamiseks ja korraldamiseks need mõeldud on. Sel eesmärgil tänane arutelu toimubki,” ütles Pentus.

Riigikogus täna toimuva Eesti loomemajanduse seminari korraldajaks on koostöös programmiga Loov Eesti Riigikogu majanduskomisjon ja kultuurikomisjon. Seminari eesmärk on kaardistada ja avada loomemajanduse valdkonna probleeme poliitikakujundajatele ja otsustajatele. Seminari modereerib Riigikogu majanduskomisjoni liige Hannes Astok. Esinejate seas on nii kultuuri kui ka majandusega seotud asjatundjad.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus,  631 6352  631 6352

16. detsember 2009