Kella viie tee- kirjastamine ja meedia TÄNA!

19. november, 2012

Elin-smallEttevõtlusele orienteeritud loengusari “Kella viie tee” jätkab 6. detsembril, kui arutleme kirjastamise teemadel. Seekord on meie külaline Elin Haf Gruffydd Jones Aberystwyth’i Ülikoolist. Õhtut modereerib Vallo Kalvik, kes kirjastab Eesti Päevalehe raamatuid. Kaasa mõtlema ja aruteludesse osalema on oodatud kõik, kes huvituvad erinevatest loomemajandusmudelitest Briti näitel.

Aberystwythi Ülikooli teatri, filmi ja televisiooni õpingute teaduskonna Mercatori meedia-, keelte- ja kultuuriinstituudi juht Elin Haf Gruffydd Jones tegeleb peamiselt meedia, kirjastamise, kommunikatsiooni ja tõlketööga mitmekeelsetes keskkondades.

Elin on meedia ja loomemajanduse õppejõud, juhendades digitaalse loomemajanduse valdkonnas mitmeid doktoritöö projekte.

Mercator koordineerib Vähemuskeelte Meediauuringute Võrgustikku ning on koduks organisatsioonidele Wales Literature Exchange, Literature Across Frontiers ning on Mercator Network of Language Diversity Centre võtmekoostööpartner.

Vallo Kalvik kirjastab Eesti Päevalehe raamatuid ja filme raamatukirjastuses Hea Lugu. Ta on lõpetanud 2003. aastal Tartu Ülikooli ajakirjandusosakonna ning töötanud Eesti Päevalehes aastast 2004, algselt turunduses, 2006. aastast aga raamatukirjastuse tegevtoimetajana. Pärast Päevalehe, Ekspressi ja Maalehe raamatukirjastuste liitmist on Vallo produtseerinud „Eesti filmiklassika“ DVD-sarja.

Esimesel teeõhtul rääkisime rahvusvahelistumisest, kus erikülaline oli Suurbritanniast loomemajanduses pikaajaliselt tegutsenud Mark Leaver, kes on oma karjääri jooksul tegelenud nii rahastuse leidmisega kui ideede reaalsuseks muutmisega nii era-kui kolmandas sektoris. Loe siit.

1. novembril kogunesid kõik disainihuvilised kell viis kohvikusse Klaus, et üheskoos tassike teed juua ning kuulata Londonist Royal College of Arts’ist külla tulnud rahvusvahelise mõõtmega disaineri Gianpaolo Fusari kogemusi. Loe siit.

Järgmised “Kella viie teed”

10. jaanuar: Briti turg 
7. veebruar: Muuseum
14. märts: Teater

Koht: Eesti Disaini Maja (Kalasadama 8)
Aeg: loomulikult kell viis!

Tasuta, kuid registreerimisega SIIN