Kelle loodud näitus avatakse järgmisel aastal ERMis?

12. mai, 2022

Eesti Rahva Muuseum kutsub üles kõiki, kel soov elus kasvõi üks kord oma näitus teostada ja endale olulistel teemadel tuhandeid muuseumikülastajaid kõnetada, looma oma näitust. Konkurss „Oma näitus 2023“ ootab häid ideid, millest võiks saada järgmine ERMi osalussaali näitus.

Eesti Rahva Muuseumi osalussaal ongi mõeldud näitusteks, mille on loonud inimesed, kes igapäevaselt näituste kureerimisega või muuseumitööga ei tegele. Küll aga on olemas hea idee, millest põnevat näituste teha. ERMi meeskond pakub näituse loomiseks osalussaali ruumi, nõustamist ja 5000 € suuruses toetust kulude katteks.

Hetkel on osalussaalis vaatamiseks väljas rahvusvaheline koostöönäitus „Numbripõnevus“ ning seejärel võtab koha sisse eelmisel „Oma näituse“ konkursil rahva lemmiku tiitli teeninud näitus „Kaasaja kuningannadelt: kiiged ja kroonlühtrid“.

Uusi ideid oma näituseks saab esitada veebilehel
 www.erm.ee/et/oma-naitus kuni 18. mai 2022. Idee, millest saab näitus, selgub rahvahääletuse teel. Võitja kuulutab ERM välja 1. juulil ja näitus avatakse 2023. aasta jooksul.