Kinobussi Filmitalgud saavad hoo sisse!

28. juuli, 2011

Filmitalgud on erakordne filmiprojekt mis käivitati eelmisel detsembril eesmärgiga teostada üks suur Eesti rahvafilm. Poole aasta jooksul on spetsiaalse veebiplatvormi toel leitud nii vabatahtlikud näitlejad kui ka võttemeeskond. Toimunud on koolitused ja kirja pandi ka stsenaarium.

Augustikuus algab periood, mida on põnevusega oodatud ja korraldusmeeskonna poolt pikalt ning põhjalikult ette valmistatud. Film läheb võttesse! 15 päeva jooksul sõidetakse läbi kõik Eesti maakonnad. Igas maakonnas alustatakse päikesetõusul filmivõtetega ning lõpetatakse päikeseloojangul talguõhtuga.

Filmivõtete ajal toimuvad koolitused kõigil teemadel, mis filmi tegemisega seonduvad – operaatoritööst režiini. Võttepäevaga paralleelselt toimuvad igas maakonnas animatsiooni töötoad kuhu on oodatud nii lapsed, emad-isad kui ka kogenumad animaatorid.

Töötubadele järgnevad talguõhtud on kõigile huvilistele avatud ja tasuta. Kohapeal saab kuulata rahvaülikooli loengut (teemad kattuvad päeval toimuvate koolitustega), vaadata päeva jooksul filmitud materjali ja mõnda Eesti filmi. Mõningates maakondades lisanduvad talguõhtutele ka muusikud kes esitavad tulevast filmimuusikat.

Kuues maakonnas saavad filmivõtetel osaleda ka kõik inimesed, kel vähegi huvi kaamera ees särada. Üles filmitakse massistseenid millest suurim toimub 27. augustil Jõgevamaal kuhu oodatakse lausa 10 000 inimest.

Võtteperioodi avalöök antakse Telliskivi Loomelinnaku hoovist 2. augustil. Kinobuss ja Filmitalgute võttemeeskond saadetakse teele veini, tordi ja Lenna lühikontserdiga.