kmS kuulutab välja 2016. aasta näituse kunstnikud

24. veebruar, 2016

Kilomeeter Skulptuuri organiseerijatel ning külaliskuraator Anna Virtanenil on rõõm teatavaks teha 2016. aasta peanäitusest osa võtvad kunstnikud.

Pärast kunstnikega peetud vestlusi ning avatud konkursi valimisprotsessi, on näituse kureerimise eest vastutav tiim eesotsas Helsingist pärit külaliskuraator Anna Virtaneniga ja kmS-i projektijuhi Siim Preimaniga välja valinud 14 kunstnikku, kelle looming moodustab tänavuse Kilomeeter Skulptuuri põhinäituse Rakveres.

Näitusel, mis mängib ideega monumentidest kui nähtavatest ja nähtamatutest, aktiivsetest ja mitteaktiivsetest elementidest avalikus ruumis, on esindatud järgnevate kunstnike teosed:

Carl Giffney (IE), Viktor Gurov (EE), Corinna Helenelund (FI), Minna Henriksson (FI), Hertta Kiiski (FI), Kristi Kongi (EE), Henriikka Kontimo (FI), Paul Kuimet (EE), Kevin Malcolm (DK), Kristina Norman (EE), Hanna Piksarv (EE), Jaanus Samma (EE), Susanne Skeide (NO) ja Sakari Tervo (FI).

„…pöörame 2016. aasta Kilomeeter Skulptuuri näituse raames pilgu monumentidele. Võime monumente vaadelda nähtamatute asjade, väärtuste, varjatud huvide, ideoloogiate või ajalugude kehastustena. Saame neid mõtestada läbi püsivuse ja ajutisuse, nii läbi materiaalsete omaduste kui ka selle, mis on nähtamatuna monumentide külge seotud.“

Anna Virtanen
(katkend kuratoorsest positsioonist)

Kilomeeter Skulptuuri (kmS) on rahvusvaheline Eesti väikelinnade avalikus ruumis toimuv kaasaegse kunsti näitus. Organiseerijad kutsuvad igal aastal näitust kureerima rahvusvahelise külaliskuraatori, kelle ülesandeks on kokku panna ühtne peanäitus kutsutud kunstnike ja avatud konkursil kandideerinud kunstnike teostest. Lisaks sellele kuulub nüüd kmS-i programmi ka väiksematest näitustest, kunstikuvestlustest ja performance‘itest koosnev kõrvalprogramm. Viimase eesmärk on suurendada kmS-i potentsiaali Põhjamaade regiooni väikelinnade kultuurilisse ja loomingulisse jätkusuutlikusse panustamisel.

2016. a. Kilomeeter Skulptuuri täisprogramm koos kõrvalprogrammi sisuga avalikustatakse mais.

Lisainformatsioon: www.sculpture.ee
Kontakt: kilometre@sculpture.ee